Škoda zveřejnila siluetu nového elektrického modelu Elroq

Škoda Auto zveřejnila první oficiální siluetu zcela nového modelu Elroq. Plně elektrické kompaktní SUV je prvním sériovým modelem značky Škoda, který si osvojuje designový jazyk Modern Solid. Minimalistický exteriér kombinuje robustnost a funkčnost s autenticitou, zároveň ale navozuje pocit bezpečí a síly.

Přední část modelu Elroq je charakterizována dělenými světlomety, světelná linka jejich horní části plynule přechází do blatníků. Kapota nyní nese výrazný nápis Škoda. Ten odráží novou firemní identitu značky Škoda. Tech-Deck Face, moderní, osobitá reinterpretace tradiční masky chladiče vozů značky Škoda, je výrazně horizontálně protažená. Velká kola umocňují robustnost a spolu se špičkovými Matrix-LED předními světlomety vozu vtiskly výrazný vzhled.

„Pro Škoda Auto je design důležitou součástí identity značky a taktéž je to i jeden z hlavních faktorů našeho úspěchu. Neustálý vývoj klíčových designových prvků je náročný, ale zároveň vzrušující úkol. Z tohoto důvodu můj tým a mě velmi těší, že konečně můžeme představit siluety prvního modelu značky Škoda, do kterého se již promítají prvky nového designového jazyka Modern Solid. Mezi ně patří například Tech-Deck Face a celkově robustnější vzhled. Navíc je to první vůz v našem portfoliu, který má na výrazně tvarovaném prolisu kapoty nápis Škoda. Není pochyb o tom, že náš zcela nový model Elroq bude určovat nový směr a že bude přitahovat pozornost,“ říká o chystané novince Oliver Stefani, šéfdesigner Škoda Auto.

Model Elroq bude již třetím modelem značky Škoda navrženým na modulární platformě MEB určené pro elektromobily a vyvinuté koncernem Volkswagen. Škoda Elroq se tak připojí k modelům Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň, jako elektrický protějšek modelu Karoq, odstartuje novou modelovou éru české automobilky v oblasti elektromobility. V rámci této éry bude v příštích letech představeno šest modelů s čistě elektrickým pohonem.

Zcela nové kompaktní SUV se podle výrobce bude vyznačovat funkčností, pohodlím, velkorysým prostorem v interiéru a výjimečnou praktičností, v souladu s charakterem značky Škoda.
Světová premiéra modelu Elroq, je naplánována na podzim tohoto roku a podle výrobce je začátkem nové elektrické modelové éry, v jejímž rámci automobilka v následujících letech uvede na trh šest čistě elektrických modelů.

Mohlo by se vám líbit...