První Škoda Superb Combi pro policii na Novém Zélandu

Společnost Škoda Auto se chystá novozélandské policii předat první z celkem asi 2000 vozů Superb Combi. V rámci výběrového řízení zvítězila česká automobilka nad početnou konkurencí. Superb přesvědčil novozélandské policisty v rozsáhlých testech svými jízdními vlastnostmi, vysokým bezpečnostním standardem a velkorysým prostorem.

Martin Jahn, člen představenstva pro prodej a marketing, zdůrazňuje: „Superb Combi se již osvědčil v mnoha zemích jako policejní a pohotovostní vozidlo a dokazuje svou spolehlivost a robustnost. Jsme rádi, že novozélandská policie tyto vlastnosti také oceňuje a v budoucnu se bude při své každodenní práci spoléhat na vozidla značky Škoda.“

Ve výběrovém řízení hledala novozélandská policie pro svou flotilu nová vozidla. Po náročných testech a vyhodnocení padla nakonec volba na Škodu Superb Combi. Tendru se zúčastnilo sedm výrobců vozidel s celkem 27 různými modely.

Dvanáct modelů bylo nakonec vybráno do užšího výběru a otestováno policisty v autentických podmínkách. Kritéria výběru zahrnovala kromě jiného výkon a účinnost brzdné soustavy, emisní hodnoty, servisní náročnost a celkové provozní náklady. Škodovka za sebou nechala všechny konkurenty a zaujala zároveň svými jízdními vlastnostmi, vysokou úrovní bezpečnosti a velkorysým prostorem.

Škoda Superb Combi tak začne postupně nahrazovat 2000 stávajících zásahových vozidel novozélandské policie. Prvních 100 automobilů bude předáno do konce června, do konce roku bude následovat dalších téměř 400 kusů. Dodávka všech zhruba 2000 automobilů proběhne maximálně do čtyř let.

I v jiných zemích se policie a záchranné služby spoléhají při každodenním provozu na modely značky Škoda. Značka je zastoupena ve flotilách 30 evropských záchranných složek, včetně Rakouska, Srbska, Chorvatska, Portugalska, Francie, Nizozemska a Velké Británie. Nejběžnější volbou jsou modely Superb a Octavia.

Ve Velké Británii pak policie používá mimo jiné vozy Škoda Scala. V České republice dodala automobilka od roku 1993 policii a ministerstvu vnitra více než 20 000 vozidel. Dnes naše policie používá hlavně modely Octavia, Superb a Kodiaq.

Mohlo by se vám líbit...