Nová generace Hondy Civic dorazí příští rok

Honda odhalila první snímky nové generace pětidveřového hatchbacku Civic. Ten bude standardně poháněn hybridním hnacím ústrojím e:HEV.

Společnost Honda zveřejnila první snímky zcela nového pětidveřového modelu Civic. Jde již o 11. generaci toho hatchbacku. Předchozí generace sklízely nemalé prodejní úspěchy a skvěle si vedly i v motoristickém sportu.

Model Civic zůstává pro Evropu klíčovým modelem společnosti Honda. Nejnovější generace vychází z téměř padesátiletého dědictví a sází na praktičnost, stejně jako na komfort a designovou atraktivitu – i když oproti posledním generacím působí trochu usedleji. To však není výtka, jde spíše o návrat ke kořenům – Civic byl vnímán jako praktické rodinné auto, výrazný sportovní nádech dostal až s příchodem osmé řady, přezdívané „ufo“.

Zcela nový model Civic bude nabízen výhradně jako hybrid a stane se nejnovějším modelem s vyspělým hnacím ústrojím e:HEV (hybridní elektromobil) společnosti Honda. Tím také dojde ke splnění cíle vybavit všechny klíčové modely pro evropský trh do roku 2022 elektrifikovanými hnacími jednotkami. Hybridní hnací jednotka, kterou již byly vybaveny nedávno uvedené modely Jazz a Jazz Crosstar, model CR-V a také zcela nový model HR-V, který bude v prodeji koncem tohoto roku, nabídne novým majitelům modelu Civic kombinaci dynamické a úsporné jízdy.

Od svého uvedení na trh v roce 1972 je model Civic ceněn zákazníky po celém světě, o čemž svědčí prodeje více než 27 milionů těchto vozů ve 170 zemích. Zcela nový model Civic e:HEV chce na tento úspěch navázat. Do Evropy dorazí na podzim roku 2022. Do té doby automobilka jistě zveřejní i více fotografií a informací.

Zatím je tajemstvím jak vzhled interiéru, tak třeba objem zavazadlového prostoru. Neznáme ani bližší údaje k hybridnímu pohonu a jeho akumulátorům. Bez zajímavosti samozřejmě nebudou ani ceny vozidla, ty se ale jistě dozvíme až jako jednu z posledních informací.

Mohlo by se vám líbit...