Pirelli uvádí novou řadu pneumatik Scorpion

Společnost Pirelli představuje novou řadu pneumatik Scorpion určenou pro pravděpodobně v současnosti nejpopulárnější segment vozidel na světě. Nová řada, kterou tvoří letní pneumatiky Scorpion, celoroční typ Scorpion All Season SF2 a také zimní provedení Scorpion Winter 2, byla vyvinuta speciálně pro vyšší hmotnost, vysoké těžiště a jedinečnou mechaniku a jízdnou dynamiku, jež patří k základním charakteristikám moderních vozů SUV.

Pneumatiky Pirelli Scorpion jsou zde již více než 35 let. Úplně první pneumatiku Scorpion schopnou maximalizovat výkon na různém silničním povrchu od asfaltu po písek vytvořila společnost Pirelli v roce 1986. V první dekádě 21. století byla řada rozšířena o technologii, která stále více zohledňovala životní prostředí. Na trh se postupem času dostala kompletní nabídka pneumatik Scorpion pro každý možný druh terénu: od extrémních terénů po smíšený povrch a silniční podmínky se sněhem a ledem.

Klíčem k vývoji nové řady Scorpion je „ekologický“ design Pirelli, jehož cílem bylo zkombinovat nízký dopad na životní prostředí díky sníženému valivému odporu, sníženému hluku na silnici a vysokému počtu najetých kilometrů s nejlepším možným výkonem a bezpečností. Mezi špičkovými technologiemi, které nabízí, je k dispozici například systém potlačení hluku uvnitř vozidla (PNCS – Pirelli Noise Cancelling System) či zvýšená odolnost Run Flat.

Celá nová řada pneumatik Scorpion si klade za cíl dosáhnout více než 400 homologací originální výbavy, z nichž více než 50% pro nejmodernější elektrická vozidla. Pneumatika Scorpion má největší počet homologací pro elektrická a plug-in hybridní vozidla v celém portfoliu Pirelli.

Letní pneumatika Scorpion
Nejmodernější letní pneumatika Pirelli Scorpion se vyznačuje novým asymetrickým vzorkem, který – díky vylepšené tuhosti a tvaru podélných a bočních drážek – umožňuje lepší brzdění na suchém i mokrém povrchu ve srovnání s předchozí generací pneumatiky. Rovnoměrnější stopa nového běhounu, jíž bylo dosaženo specifickým zakřivením profilu, zajišťuje společně s tuhostí běhounu a směsi snížený valivý odpor a menší spotřebu paliva nebo baterie v případě elektromobilu.

Letní pneumatiky Pirelli Scorpion na vozidle

Tuhost běhounu a inovativní design bloků a směs zlepšily brzdění na suchém a mokrém povrchu o 7 procent v porovnání s předchozí pneumatikou Scorpion Verde. Nová letní pneumatika se nyní v Evropě nabízí ve 26 rozměrech, od 18 do 21 palců, s více než 48 homologacemi, z nichž více než 75% je určeno pro elektrická vozidla.

Celoroční pneumatika Scorpion All Season
Nová pneumatika Scorpion All Season SF2 je určena těm, kteří nechtějí každou sezónu přezouvat. Momentálně je dostupná ve 33 rozměrech od 17 do 21 palců. Symboly M+S na rameni pneumatiky v kombinaci se značkou 3PMSF (Three Peak Mountain Snowflake) jsou podle evropské legislativy zárukou souladu s dopravními předpisy upravujícími používání zimních pneumatik. Směrový vzorek pneumatiky Scorpion All Season SF2 se vyznačuje výraznými drážkami ve tvaru V, které zadržují sníh, čímž zlepšují ovládání vozidla na zasněženém povrchu, a zároveň odvádějí vodu ze stopy při jízdě na mokrých vozovkách, díky čemuž pomáhají předcházet náhlému akvaplaninku.

Při jízdě v zimě a při nízkých teplotách zůstávají příčné drážky běhounu otevřené, což umožňuje lepší brzdění na sněhu, zatímco při brzdění na suchém nebo mokrém povrchu se uzavřou, čímž se zvýší tuhost bloků a zlepší přilnavost. Toto adaptivní chování má na svědomí technologie 3D příčných drážek, znamenající, že zimní vzorek se může automaticky změnit na letní a umožnit tak lepší ovládání vozidla v jakýchkoliv podmínkách. Design bočních drážek v kombinaci s nepřerušovanou střední drážkou se stará o vypuzení vody v deštivém počasí.

Vzorek zimní pneumatiky Pirelli Scorpion Winter 2

Zimní pneumatika Scorpion Winter 2
Inovace, které představila nová zimní pneumatika Cinturato, jsou díky pneumatice Scorpion Winter 3 přeneseny do světa SUV, s běhounem, který obsahuje „roztažitelné“ příčné drážky s variabilní geometrií. Díky 3D struktuře tyto příčné drážky mění tvar podle stavu opotřebení běhounu, který zvětšuje plochu povrchu a účinnost. Tato technologie umožňuje pneumatice Scorpion Winter 2 zachovat si své vlastnosti na sněhu, mokrém či suchém povrchu i při opotřebení. Směs pneumatiky byla vyvinuta s pomocí inovativního systému tekutých polymerů schopných zvýšit výkon po delší dobu na zasněženém a mokrém povrchu, což ve srovnání s předchozí generací prodlužuje životnost nové řady této pneumatiky.

Mohlo by se vám líbit...