Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 nově pro více vozidel

Goodyear rozšířil že nabídku oblíbených prémiových letních pneumatik Eagle F1 Asymmetric 6 o 95 nových rozměrů, a to především v sortimentu devatenáctipalcových a větších pneumatik.

Evropský automobilový trh se nadále vyvíjí směrem k vyššímu zastoupení modelů SUV a přechod na elektromobily a hybridní pohonné jednotky tento trend ještě zrychluje. Goodyear předpovídá na trhu SUV v letech 2022 až 2027 složenou roční míru růstu ve výši 5,5%. Již v druhé polovině roku 2022 přitom SUV tvořily více než polovinu celoevropského prodeje nových vozidel.

Nové položky zahrnují pneumatiky o rozměru 19 palců a více, aby vyplnily nabídku s ohledem na nárůst tohoto segmentu trhu. Do prodeje se zaváděly již od ledna a více než 30% z nich zahrnuje špičkové technologie typu Goodyear SoundComfort a SealTech.

Technologie Goodyear SoundComfort nabízí tišší jízdu a optimalizuje pneumatiky pro elektromobily. Všechny nové rozměry jsou navrženy tak, aby si řidiči mohli s důvěrou vybírat optimální pneumatiky bez ohledu na pohon svého vozidla. Několik nových rozměrů je vybaveno technologií Goodyear SealTech. Tato špičková nová technologie automaticky zaceluje defekty o průměru až 5 milimetrů v běhounu pneumatiky.

V roce 2023 prestižní německý časopis Auto Bild Goodyear ocenil titulem „Výrobce letních pneumatik roku“ zejména díky vynikajícím užitným vlastnostem pneumatik Eagle F1 Asymmetric 6. Testovací řidiči časopisu vyzdvihovali „prémiový dezén jejich běhounu s příkladným výkonem na suché i mokré vozovce a vynikající kilometrový výkon“.

„Jsme rádi, že v době čím dále tím složitějšího trhu a trvalého nárůstu poptávky po pneumatikách pro modely SUV můžeme zákazníkům nabízet naše oceňované pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 6 v jejich dosud nejkompletnější řadě,“ uvedla Sonia Leneveu, ředitelka marketingu osobních pneumatik Goodyear v Evropě.

Mohlo by se vám líbit...