Autem roku 2024 v ČR se stal Mercedes-Benz třídy E

V Kongresovém centru Praha včera proběhlo vyhlášení 30. ročníku ankety Auto roku v České republice. Vítězství si odvezl Mercedes-Benz třídy E.

O titul Auto roku 2024 v České republice se ucházelo celkem 21 automobilů uvedených na náš trh v roce 2023. Odborná porota složená z dvaceti novinářů vybrala vítěze z pětice finalistů. Mercedes dalo na první místo hned devět porotců, druhé BMW řady 5 pak šest porotců.

A jaké bylo pořadí nejlepší pětice? První místo obsadil Mercedes-Benz třídy E se ziskem 132 bodů. Druhou pozici získal jeho konkurent, taktéž německé BMW řady 5. BMW na druhou příčku stačilo 118 bodů.

Třetí pozice patří Subaru Crosstrek se ziskem rovných 90 bodů. Na čtvrté a páté příčce pak najdeme vozy vyráběné výhradně s plně elektrickým pohonem – nelze je tedy zakoupit se spalovacím motorem. Patří do jednoho koncernu a mají korejský pas.

Jedná se o čtvrtou Kiu EV9 a pátý Hyundai Ioniq6. Kia EV9 si připsala 82 bodů, zatímco Hyundai Ioniq6 dostal bodů 78. Zejména na třetím, čtvrtém a pátém místě tedy byly bodové rozestupy opravdu malé.

Mercedes-Benz třídy E, vítěz ankety Auto roku 2024 v České republice

Mohlo by se vám líbit...