Ženevský autosalon zrušen!

Již tento týden měl odstartovat další ročník ženevského autosalonu, největšího motoristického svátku v Evropě. Z důvodu prevence před šířením nového koronaviru Covid-19, byl autosalon v Ženevě zrušen.

Zrušení mezinárodního autosalonu v Ženevě je sice nepopulárním, ale rozumným krokem. Akce, na níž každý rok míří desítky tisíc návštěvníků a vystavovatelů by v této době byla velice riziková, nemluvě o faktu, že lidé z celého světa se na ženevský autosalon nejčastěji vypravují letadlem. To je samozřejmě pro šíření koronaviru doslova ideální půdou (malý prostor propojený ventilací).

Ke zrušení autosalonu muselo dojít v reakci na nařízení švýcarské vlády, která zakázala všechny akce s účastí nad 1000 lidí. Švýcaři tak reagují na šířící se nákazu a logicky se snaží omezit možnosti dalšího šíření viru. Tím, že se autosalon nekoná a k jeho zrušení došlo jen pár dní před začátkem (minulý týden v pátek), jedná se také o citelůnou ekonomickou ztrátu, a to jak pro pořadatele, tak pro vystavovatele.

Automobilky, které se do Ženevy chystaly, musely investovat nemalé částky do příprav a přepravy vozidel i dalšího materiálu. To jsou sumy, které jim nikdo nevrátí. Naopak o vystavovatelský poplatek by přijít neměly. Jeho vrácení bude znamenat ztrátu pro pořadatele, který měl s přípravami také nemalé výdaje.

Navíc, pokud se situaci s koronavirem v Evropě nebude dařit zdárně zvládat, hrozí rušení i dalších akcí. Nakonec i v České republice se o této variantě začíná hovořit, což by mohlo mít pro fanoušky motorismu a motorsportu nemilé následky. Kromě různých výstav by totiž bylo na pořadu dne i rušení závodů, protože i na těch dochází ke koncentraci většího množství lidí.

Mohlo by se vám líbit...