Počasí a zprávy, aplikace pro infotainment nových škodovek

Zprávy o počasí, srážkový radar a nejnovější zprávy: S novými praktickými aplikacemi infotainmentu mohou počítat řidiči vybraných modelů značky Škoda. Aplikace Počasí a Zprávy jsou prvky třetí generace infotainment systému a jsou zdarma ke stažení v modelech Scala a Kamiq s infotainmentem Amundsen a v modelu Superb iV s infotainmentem Columbus. Později budou aplikace k dispozici pro všechny modelové řady Sueprb, Karoq a Kodiaq modelového roku 2021, vybavené infotainmentem Columbus.

Nové aplikace infotainmentu pro počasí a zprávy dodávají řidičům vozů značky Škoda přímo do vozu mnoho nových informací. Po bezplatném stažení ze shopu, přímo prostřednictvím centrálního displeje ve voze, a rychlé a snadné instalaci pokynem na dotykové obrazovce nabízejí aplikace aktuální informace o počasí v celé Evropě i nejnovější zprávy. To se týká i sportovních zpráv.

Podrobné informace o počasí a srážkový radar
Nová aplikace Počasí přehledně a podrobně zobrazuje aktuální meteorologickou situaci v místě, na kterém se vůz nachází, a nabízí i předpověď pro nejbližší dny. Nechybí ani srážkový radar zobrazující aktuální stav počasí. Kromě toho může aplikace ukázat i meteorologická varování. Kromě podrobných údajů o počasí pro aktuální polohu si mohou řidiči vyžádat i zprávy pro cílovou destinaci navigace, pro libovolné body na trase a pro vybraná a uložená oblíbená místa.

Zprávy přímo na centrálním displeji
Nová zpravodajská aplikace dodává řidiči i spolucestujícím nejaktuálnější zprávy. Díky spolupráci mezi Škoda Auto Česká republika a Českou tiskovou kanceláří (ČTK) mají majitelé uvedených vozů možnost číst zpravodajské články přímo v automobilu. Ty jsou přehledně vypsané na centrálním displeji a mohou být zobrazovány individuálně.

Lze také volit jednotlivé preferované tematické oblasti, jako například politiku, ekonomiku nebo sport. Uživatel má rovněž možnost si sám přidat až 5 dalších zpravodajských kanálů dle vlastního vkusu. Nové zdroje lze přidat jednoduše připojením RSS kódu oblíbených médií do aplikace Zprávy. K tomu stačí do aplikace zapsat a uložit URL požadovaného zdroje.

Využívání aplikace infotainmentu je v prvním roce bezplatné
Po instalaci do vozu je používání obou nových aplikací infotainmentu po dobu jednoho roku bezplatné. Poté bude za každou z aplikací účtován poplatek. Po uvedení na trh v kompaktních modelech Scala a Kamiq s infotainmentem Amundsen jsou aplikace Počasí a Zprávy k dispozici i pro všechny dosud expedované vozy Superb iV s infotainmentem Columbus. Začátkem října, po přechodu do modelového roku 2021 a s novou generací infotainmentu, budou aplikace k dispozici také ve zbývajících variantách modelové řady Superb a v obou SUV Kodiaq a Karoq. Aby bylo možné tyto aplikace používat, musí být každé z těchto vozidel vybaveno nejmodernějším informačním systémem Columbus.

Mohlo by se vám líbit...