Peugeot Rally Cup vjíždí mezi vinice

Už tento pátek odstartuje v pořadí 18. ročník Agrotec Petronas Rally, kterou známe také jako „rallye mezi vinicemi“. Specifická a krásná soutěž si za dobu svého trvání vydobyla pevnou pozici v PSG Mistrovství ČR v automobilových soutěžích. Součástí podniku je tradičně také seriál Peugeot Rally Cup, který v Hustopečích ukončí první polovinu letošní sezóny.

Posádky Peugeot Rally Cupu nemají v České republice mnoho příležitostí k jízdě na šotolinovém povrchu, a právě takové rychlostní zkoušky nabízí jihomoravská soutěž. Když se k tomu přidá krásné okolí Pálavy, parádní divácká atmosféra a skvělá organizace podniku není divu, že jsou Hustopeče tak oblíbené.

David Štefan startoval s úplně novým vozem Peugeot 208 Rally4 poprvé v Českém Krumlově a společně s Ondřejem Vichtorou pod startovním číslem 26 vyrazí v pátek v podvečer mezi vinice. „Na Hustopečích jsem startoval už čtyřikrát, ale s Peugeotem nás čeká premiéra. Těším se na místní erzety a jsem zvědavý, jak se nám bude s tímhle autem dařit, protože rychlostní zkoušky kolem Hustopečí jsou velmi specifické. Po Krumlově jsme museli vyměnit servo a doufám, že bude fungovat, protože vyzkoušet ho stihneme až na shakedownu. Jinak očekávám, že bude standardně pekelné horko, v naší skupině početná konkurence a velkou výzvou budou také noční průjezdy na šotolině,“ nechal se slyšet David Štefan.

Další posádkou startující s vozem Peugeot 208 Rally4 je Robert Hordossy se Štěpánem Palivcem. Zkušená dvojice bude bojovat nejen o umístění v poháru, ale pochopitelně také v hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou. „Asi nebudu jediný, když řeknu, že Hustopeče jsou mým oblíbeným závodem. Před dvěma lety jsem tady dojel třetí a před rokem druhý ve dvoukolkách. Letos je ale konkurence o poznání silnější, takže si netroufnu odhadovat naše šance. Ale moc se těším a doufám, že konečně prolomíme smůlu z úvodu sezóny,“ řekl krátce Robert Hordossy.

I když letos startuje pouze na vybraných podnicích, Hustopeče si nikdy nenechá ujít turnovský Dominik Brož. Se starším Peugeotem 208 v provedení R2 dokáže být velmi rychlý především na jeho oblíbené šotolině. „Máme jediný cíl. Užít si závody a dva dny mezi kamarády. Letos nejedeme všechno, takže se opravdu jen bavíme. Tím ale neříkám, že nebudeme závodit a bojovat o vteřinky. To pochopitelně budeme, ale s pocitem, že nám o nic nejde, a že uděláme radost sobě i našim fanouškům,“ prozradil své plány Dominik Brož.

„Když říkám, že každá česká soutěž má svůj specifický charakter, tak o Hustopečích to platí dvojnásob. Na jih Moravy se vždy moc těšíme, Hustopeče jsou velmi kompaktní a většina rychlostních zkoušek se jede v dosahu města a servisní zóny. Vše umocňuje letní počasí a krásná krajina v okolí Pálavských vrchů. A šotolinové tratě ve vinicích jsou vždy perfektním zážitkem nejen pro posádky, ale také pro všechny příznivce rallye,“ dodal Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Mohlo by se vám líbit...