Nový Amarok dostane vertikální displej

Prémiový pick-up značky Volkswagen oslaví brzy svou premiéru. V modelu nové generace kromě jiného zaujme displej centrální ovládací jednotky, který je uložen vertikálně. Velká obrazovka by měla podle výrobce zaručit lepší přehlednost a větší možnosti ovládání.

V Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a Oceánii se dosud prodalo více než 830 000 vozů Amarok. Silnými stránkami úspěšného prémiového pick-upu značky Volkswagen jsou suverénní systémy pohonu, vysoká užitečná hmotnost, důsledná funkčnost a design, který vypadá skvěle na silnici i v terénu. Výrobce slibuje, že tyto silné stránky u právě chystané nové generace ještě více rozvine.

VW zatím pomalu vypouští informace o chystané novince. Kromě prvních zpráv o LED Matrix světlometech a užitečné hmotnosti teď spatřila světlo světa informace týkající se interiéru. Ten by měl plně odpovídat prémiové třídě, což dokazuje nejen velký displej umístěný uprostřed palubní desky, mezi výdechy ventilace, kde v odstatě nahrazuje tradiční středový ovládací panel. Důležité je také množství funkcí a široká nabídka asistentů, které lze přes tento displej ovládat.

Nový digitální panel sdružených přístrojů a centrálně umístěný vertikální displej s úhlopříčkou zobrazovací plochy 10 až 12 palců, má řidiči zajistit ještě lepší přehled a snadnější přístup k různým funkcím prémiového pick-upu. Uvedené řešení nabízí v tomto segmentu mnoho nových možností. Volkswagen Užitkové vozy používá v Amaroku kombinaci digitálních funkcí a ergonomicky optimálně uspořádaných klasických nebo otočných tlačítek, což umožňuje intuitivní ovládání.

Nový Amarok navíc přináší do světa pick-upů více než 30 asistenčních systémů, které si řidič může na displeji nakonfigurovat. Přes 20 asistentů se bude pro modelovou řadu Amarok dodávat poprvé. Mezi ně patří asistent pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro změnu jízdního pruhu, asistent pro ovládání světlometů, tempomat, zobrazování bezprostředního okolí vozu nebo rozpoznávání dopravních značek. Na centrálním ovládacím panelu lze pohodlně ovládat také funkce umožňující interakci mezi řidičem a pick-upem, například mobilní on-line služby (mimo jiné „We Connect Navigation“), klimatizaci, informační a zábavní systém, navigační systém, parkovacího asistenta nebo exkluzivní prémiový audiosystém (v závislosti na výbavě). Pod displejem je navíc umístěna řada dalších ovládacích prvků pro rychlý a přímý přístup k některým z funkcí.

Kromě již systému „IQ.Light“ (LED Matrix světlomety) a výrazného reliéfního nápisu Amarok na zadním víku je i nový, vertikálně uspořádaný displej v interiéru jedním z mnoha nepřehlédnutelných designových a technických „highlightů“ nového pick-upu. Když už jsme zmínili víko nákladového prostoru, dodejme, že v závislosti na verzi a výbavě lze na korbu nového Amaroku naložit náklad o hmotnosti až 1,2 tuny. Také se zvýšil počet kombinací motoru a převodovky, s nimiž lze táhnout přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny. Mimochodem, u některých modelových variant se název Amarok objevuje také na přední části vozidla.

Nový Amarok přijde na český trh v první polovině příštího roku, nabízet se bude ve verzi DoubleCab (dvojkabina se čtyřmi bočními dveřmi).

Mohlo by se vám líbit...