Mototechna oslavila 7 let prodejem 60 tisíc zánovních aut a křtem kalendáře plného hvězd

Před sedmi lety byla znovuobnovena značka Mototechna, pod kterou skupina AURES Holdings soustředila nabídku zánovních a referenčních vozů. S nabídkou 1600 vozů dvaceti značek a padesáti modelů se postupně stala největším tuzemským prodejcem zánovních aut.

Za sedm let novodobé existence Mototechna prodala již na 60 000 aut, letos pak za osm a půl měsíce již 11 000. Oslavy sedmého výročí znovuobnovené značky byly spojeny i se křtem kalendáře, kde se objevilo na 14 známých osobností a tváří značky v oblečení od módního návrháře Osmanyho Laffity a s auty z Mototechny. Kalendář Mototechna 2020 s fotografiemi špičkových tenistek Karolíny a Kristýny Plíškových, Osmanyho Laffity nebo herců Chantal Poullain, Václava Vydry, Veroniky Žilkové a Alice Bendové podpoří formou dobročinné aukce Dětskou dopravní nadaci.

„Vznik novodobé Mototechny je jedním z nejlepších rozhodnutí naší společnosti. Zájem o zánovní automobily roste každým rokem. Jen letos jsme za osm a půl měsíce prodali v České republice a na Slovensku již o 17 % více aut než vloni za stejné období. Podařilo se nám značku posunout do role inovativního prodejce, který dokáže zákazníkovi nabídnout širokou škálu aut i služeb. Koupíte tu nejen zánovní automobily, ale také prémiové značky a investiční vozy. Zároveň nabízíme střednědobý i krátkodobý pronájem či servis aut,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES HOLDINGS, kam Mototechna patří.

Mototechna se letos rozhodla spojit všechny známé tváře, které ji reprezentují, a s fotografem Ondřejem Pýchou nafotila netradiční kalendář na rok 2020. Kalendář se fotil ve fotokoutku společnosti, kde se na jedné točně denně vyfotí na 70 vykoupených aut a fotky se následně objeví spolu s nabídkou vozu na webových stránkách společnosti. Všechny osobnosti se fotily v oděvech a doplňcích od módního návrháře Osmanyho Laffity a pokaždé s jiným vozem z nabídky Mototechny.

Kalendář byl vyroben jen v omezeném nákladu a jeho hlavním cílem je podpořit sirotky obětí dopravních nehod Dětské dopravní nadace. Zájemci si budou moci v dražbě na aukro.cz již v říjnu vydražit nejen podepsané fotoobrazy celebrit, jako jsou tenisové sestry Plíškovy, módní návrhář Osmany Laffita, herci Chantal Poullain, Veronika Žilková, Václav Vydra nebo Alice Bendová či fotbalisté Antonín Panenka, Václav Kadlec a mnoho dalších. Většina osobností do dražby věnovala i své osobní věci, jako je kabelka z nejnovější kolekce Osmanyho Laffity, taneční boty Václava Vydry ze Stardance, podepsané CD se šansony Chantal Poullain nebo hodinky Prim z limitované edice dakaristy Lukáše Kvapila.

Mototechna, která funguje v České republice a na Slovensku pod společností AURES Holdings, prodala za dobu sedmi let od svého obnovení již 60 000 vozů s parametry blízkými novým vozům, ale cenou i o 40% nižší. Průměrná cena automobilu prodaného v české Mototechně je 394 500 Kč a nejčastěji jde o model Škoda Rapid, Fabia nebo Octavia. Nejžádanější automobily jsou ve variantě hatchback, s benzinovým motorem, s manuální převodovkou a v bílé barvě.

Mohlo by se vám líbit...