Mezi novými modely Opelu nebudou chybět elektromobily

Včetně právě představené Zafiry Life chce německá automobilky do konce roku 2020 vypustit na trh osm nových či výrazně modernizovaných modelů. Objevit se má i elektromobil Corsa.

Dnes má světovou výstavní premiéru nový Opel Zafira Life. Ten se představuje na autosalonu v Bruselu. Začátkem roku 2021 se má tento vůz objevit na trhu i v čistě elektrickém provedení. Ale než se tak stane, vyjedou jiné dva elektromobily značky s bleskem ve znaku.

„Do konce roku 2020 uvedeme na trh celkem 8 nových či výrazně modernizovaných modelů – včetně nové generace bestselleru Corsa. Už v prvním pololetí začneme přijímat objednávky na dva elektrifikované modely Opel. Plně elektrickou verzi modelu Corsa, která bude plnohodnotným elektromobilem pro každého a Grandland X, který vyjede jako plug-in hybrid. Opel bude zkrátka elektrifikovaný,“ řekl Michael Lohscheller, generální ředitel automobilky Opel.

Nechme se tedy překvapit, zda se Corsa opravdu stane elektromobilem pro každého. To by totiž musela nabídnout jak dobrý dojezd na jedno nabití akumulátorů, tak přijatelnou pořizovací cenu a jak víme, v současné době něco takového žádný elektromobil nenabízí. V roce 2020 to však může být jinak – nebo také ne.

Mohlo by se vám líbit...