Studie VISION iV nabízí pohled na elektrickou budoucnost Škody

Prostřednictvím studie Škoda Vision iV představí česká automobilka na autosalonu v Ženevě (5. až 17. března) další krok směrem k elektromobilitě. Nyní dvěma designovými skicami poodhaluje svůj první vůz na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). Čtyřdveřový crossover s karoserií kupé přitom zaujme svými sportovními a emocionálními liniemi. Jaký prvek z designu VISION iV bude typický pro elektrické vozy Škoda?

Škoda Vision iV představuje kombinace atletické karoserie, dvaadvacetipalcových aerodynamicky optimalizovaných kol a mohutných vyklenutých blatníků s výraznou plynulou linií střechy ve stylu karoserie kupé. Příď a záď spojuje charakteristická Tornádo linie a zvýrazňuje čisté plochy dveří bez klik. Namísto klasických zpětných zrcátek využívá vůz kamery, jejichž kryty opticky připomínají žraločí ploutve.

Přídi dominuje nová interpretace typicky široké masky chladiče vozů značky Škoda s jemným vertikálním žebrováním a krystalickými strukturami. Vynikne zejména horizontální světelná lišta, která v horní části mřížky spojuje světlomety a výrazné otvory pro vstup chladícího vzduchu v předním spoileru, podtrhující sportovní vzhled vozu.

Na mohutné zádi se nachází aerodynamický spoiler a krystalická LED koncová světla. Ta nově definují podobu tvaru písmene C, který je pro vozy značky Škoda typický, a společně se světelným proužkem na zadním difuzoru zvýrazňují šířku vozu. Na zádi dále upoutá nápis Škoda, jehož jednotlivá písmena jsou červeně podsvícena.

Rok 2019 představuje pro značku Škoda vstup do éry elektromobility. 124 let po založení podniku uvede česká automobilka na trh model Superb PHEV s plug-in-hybridním pohonem a elektrické Citigo s čistě bateriovým elektrickým pohonem. V roce 2020 budou následovat první sériové vozy na bázi platformy MEB. V následujících čtyřech letech bude Škoda investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a do nových služeb, souvisejících s mobilitou a do konce roku 2022 představí více než deset elektrifikovaných modelů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.