Ženevský autosalon nebude ani příští rok!

Osud dalšího ročníku věhlasného Ženevského autosalonu byl zpečetěn. Pro následující ročníky ale zatím není vše ztraceno.

Pořadatelé Ženevského autosalonu, který se letos nemohl konat z důvodu pandemie Covid-19, se rozhodli zrušit i příští ročník. Přitom měli vydatnou finanční podporu od švýcarské vlády. Po poradě s možnými vystavovateli se však rozhodli nejprestižnější evropský autosalon nepořádat ani v roce 2021.

Záměrem je prodat tuto akci společnosti Palexpo SA. Následující ročník tedy není ztracený. Zda se ale opravdu uskuteční, rozhodnou vystavovatelé. Bez jejich zájmu to prostě nepůjde.

Ženevský autosalon každoročně přilákal na 600 000 návštěvníků z celého světa a na 10 000 novinářů z nejrůznějších koutů naší planety. Také redakce AutoMotoLife.cz se jej pravidelně účastnila, protože vždy nabízel vyvážené výstavní plochy všem automobilkám (v Německu přitom vždy měly převahu německé, ve Francii zase francouzské). Navíc jeho březnový termín chytře nabízí prezentaci novinek těsně před zahájením hlavní motoristické sezony.

Doufejme tedy, že se v roce 2022 zase do Ženevy vrátíme a budeme zde obdivovat automobilové novinky z celého světa – a snad jich bude nejvíce se spalovacím motorem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.