Zemřel Stirling Moss, závodník jemuž fair play nebyla cizí

Někdejší pilot F1 a vítěz Mille Miglia z roku 1955 byl znám nejen svou rychlostí, ale i svým smyslem pro fair play. Motoristický svět tak 12. dubna 2020 přišel o jezdce s velkým srdcem.

Moss nikdy nezískal titul světového šampiona F1, několikrát mu však byl doslova na dosah. Čtyřikrát dokončil šampionát na druhém místě a třikrát třetí! Sám říkal, že doufá, že se o něm bude mluvit jako o nejlepším jezdci Formule 1, který nikdy nezískal titul.

Stirling Moss se ale věnoval také okruhovým závodům cestovních vozů a startoval také v rallye. V roce 1955 ohromil svým výkonem na Mille Miglia, když závod na 1000 mil napříč Itálií zcela ovládl a porazil tak i legendárního Juana Manuela Fangia, za nímž v šampionátu F1 dokončil sezonu třikrát na druhém místě.

Kariéru Mosse ukončila v roce 1962 vážná havárie v Goodwoodu, po níž byl měsíc byl v kómatu. Pak ještě dlouhou dobu zůstal částečně ochrnutý. V motorsportu se pak ale pohyboval dál. roce 2000 byl povýšen do rytířského stavu. Sir Stirling Moss opustil náš svět 12.4.2020, podle své manželky v poklidu, ve spánku.

Silverstone 1956

Stirling Moss

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.