Zemřel Niki Lauda

Ve věku 70 let zemřel legendární pilot Formule 1 Niki Lauda. Rakušan za své jezdecké kariéry získal tři tituly mistra světa.

Včera, 20.5.2019 přišel svět motoristického sportu o jednu ze svých legend. Zemřel Niki Lauda, trojnásobný světový šampion Formule 1, kterého díky vážné havárii na legendárním okruhu Nürburgring, kde málem uhořel v monopostu Ferrari, znají i lidé, jimž je jinak svět rychlých kol a vůně benzinu cizí.

Lauda získal dva tituly mistra světa F1 v monopostu Ferrari a jeden v McLarenu. Absolvoval 171 Velký cen a 25 jich vyhrál. Jeho příběh je znám široké veřejnosti i díky filmu Rivalové, který sice s určitými nepřesnostmi, ale i tak připomíná jeho přátelství a zároveň soutěživost mezi ním a dalším skvělým pilotem F1 své doby Jamesem Huntem.

Lauda po ukončení své jezdecké kariéry vlastnil leteckou společnost. Ze světa Formule 1 však zcela neodešel, když působil postupně na různých pozicích v několika týmech F1.

Loni Niki Lauda podstoupil po vleklé chřipce tranplantaci plic. Právě jeho plíce přitom dostaly hodně zabrat při havárii na Nürburgringu, kde byl dlouho v plamenech. I následky těchto zranění mohly stát za nutností transplantace, i když po letech.

Mohlo by se vám líbit...