Vychází třídílná historie mladoboleslavské automobilky

Publikace „Kronika Škoda Auto“ mapuje vývoj jedné z nejstarších automobilek světa v období 1895–2018 a vychází v české, anglické i německé verzi. Od počátku května bude dostupná v prodejně Škoda Muzea a ve firemním eshopu.

„Třísvazková Kronika Škoda Auto je rozsáhlé dílo o společnosti Škoda Auto, sbírka jedinečných příběhů o vášni pro automobily a techniku, která položila základ našeho dnešního úspěchu,“ říká Jens Katemann, vedoucí oddělení komunikace společnosti, a dodává: „Čtenáři mají šanci seznámit se se zásadními modely 124 let trvající historie mladoboleslavské automobilky a mnoha fascinujícími příběhy o české vynalézavosti, touze po dobrodružství, odvaze a schopnosti Škodováků vyjít i z těžkých časů ještě silnější.“

Kronika Škoda Auto je výsledkem více než roční práce odborného týmu. Hlavní autor textu Zdeněk Vacek i spoluautoři Lukáš Nachtmann, Michal Velebný a Vítězslav Kodym přinášejí čtenářům bezpočet zajímavých příběhů, historických milníků včetně sportovních úspěchů či vzrušujících dálkových jízd, progresivních konstrukčních řešení, ale i statistických dat z období 1895–2018. Tedy od založení dlouhodobě úspěšného společného podniku průkopníky cyklistiky Václavem Laurinem a Václavem Klementem až k současné společnosti Škoda, patřící do koncernu Volkswagen.

Celkový rozsah tří svazků knihy činí 528 stran. Kronikářským stylem formulované, chronologicky řazené texty doplňuje 705 často unikátních fotografií. První svazek publikace sleduje vývoj společnosti v období 1895–1945, tedy kompletní etapu pod značkou Laurin & Klement i navazující období po jejím začlenění do plzeňského koncernu Škoda.

Druhý svazek je věnován vývoji po zestátnění podniku (1946–1990) a třetí mapuje dynamický rozvoj globálně aktivní značky Škoda v rámci koncernu Volkswagen (1991–2018). Kronika Škoda Auto vychází ve třech jazykových verzích: české, anglické a německé.

Cena všech tří jazykových verzí je pro český trh jednotná, činí 1101 Kč. Zájemcům bude publikace k dispozici od počátku května 2019 v obchodě Škoda Muzea a ve firemním eshopu s možností vyzvednutí u autorizovaných zástupců značky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.