Vozy značky Škoda v modelovém roce 2020

Vlajková loď značky Škoda vstupuje do modelového roku 2020 v zásadně modernizované podobě. Modelová péče se však dotkla celého výrobního portfolia mladoboleslavské automobilky.

Určitými inovacemi tedy prošly i například SUV modely Karoq a Kodiaq. Ty mají místo loga na víku zavazadlového prostoru nově nápis Škoda, adaptivní podvozek je nově dostupný i pro provedení s pohonem pouze dvou kol. Navíc asistent hlídání mrtvého úhlu se mění na asistent změny jízdního pruhu známý z modelu Scala.

Modelové řady Fabia, Scala, Karoq a Superb ve variantách s bezklíčovým přístupem jsou nově vybaveny senzorem pohybu v klíčku od vozidla. Ten po určité době bez pohybu přestane vysílat signál, což znemožní odemčení automobilu bez vědomí jeho majitele. Toto opatření posiluje ochranu vozu před vykradením nebo odcizením. Model Fabia je nově k dispozici s Black paketem, který na přání přidá černou masku chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, LED zadní světla a černá kola.

SD karta s mapami pro navigaci Amundsen navyšuje kapacitu z 16 na 32 GB. Tím se definitivně řeší problémy s různými verzemi mapových podkladů. Na novou kartu se totiž vejde mapa celé Evropy. To jistě ocení především ti motoristé, kteří rádi vyjedou vozem na dovolenou.

Jednotlivé modelové řady prošly ještě dalšími drobnými úpravami s ohledem na optimalizaci standardních i volitelných výbav. Specifikace vozů Škoda modelového roku 2020 naběhnou do výroby v 28. týdnu kalendářního roku 2019.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.