Volkswagen uvádí na český trh modernizovaný Passat

Volkswagen Passat přichází v modernizované podobě k českým prodejcům. Dostal do vínku nejen optimalizovaný design, ale také více komfortu a nejmodernější technologie, ať už se jedná o inovativní bezpečnostní systémy nebo informační a zábavní systémy disponující rozsáhlou, uživatelsky přívětivou konektivitou.

S klidným srdcem můžeme říci, že model Passat platí za etaon své třídy. Nyní přijíždí na trh ve své poslední generaci v modernizované podobě. Ta tradičně nepřináší veké optické změny. Více prostoru ale dostávají nejmodernější technologie, což se odráží i na ještě větším cestovním komfortu.

„Volkswagen vstupuje do nové éry elektromobility, zároveň však neustále zdokonaluje i své konvenčně poháněné modely,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Aktuálním příkladem je nový Passat, který je již k dispozici ve všech showroomech značky Volkswagen v České republice. Zákazníci si tak mohou osobně prohlédnout a vyzkoušet další evoluční stupeň našeho bestselleru, který upevňuje své postavení etalonu střední třídy nabídkou ještě vyšší úrovně komfortu, bezpečnosti a konektivity.“

Modelová řada Volkswagen Passat vychází vstříc nejrůznějším požadavkům. Tradiční karosářské verze – sedan a kombi pod názvem Variant lze kombinovat se třemi výbavovými stupni: Business, Elegance a R-Line. Samostatně se prezentuje všestranný Passat Alltrack s robustním designem ve stylu allroad a hybridní Passat GTE.

Již vstupní verze Passat Business (od 750 900 Kč) poskytuje v sériové výbavě vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti, a to díky LED světlometům vpředu i vzadu, třízónové klimatizaci, asistenčnímu systému Travel Assist Low pro částečně automatizovanou jízdu, systému nouzového volání e-Call, službám We Connect Plus a mnoha dalším prvkům.

Ještě náročnější zákazníky uspokojí Passat Elegance (od 887 900 Kč), který nabízí navíc například 17“ kola z lehké slitiny, navigační systém Discover Media s 8“ displejem, elektrickou zásuvku 120 V pro cestující vzadu a tříleté předplatné služeb We Connect Plus.

Sportovněji koncipovaný Passat R-Line (od 964 900 Kč) přidává k výbavové linii Elegance pakety R-Line Exteriér a Interiér. Sportovnější vzhled dodávají vozu 18“ kola z lehké slitiny společně s nárazníky a rozšířenými bočními prahy R-Line a mnoha dalšími prvky. Identitu této modelové varianty prozrazuje také logo R-Line na masce chladiče. Sportovní atmosféru v interiéru vytváří bezpočet elegantních detailů, zdobených často logem R-Line, včetně ocelových prahových lišt, multifunkčního sportovního volantu, sportovních sedadel, pedálů a ozdobného obložení z hliníku.

Nový Passat Alltrack (od 1 117 900 Kč) vychází z výbavové linie Elegance, ve svém projevu však sází na robustnost a disponuje technikou pro jízdu v lehčím terénu. Řeč je o pohonu všech kol 4Motion s režimem Offroad. Výdou je také vyšší světlá výška vozu, specifické nastavení podvozku, spodní ochranný kryt motoru nebo asistent pro sjíždění strmých svahů.

Modernizovaný Passat GTE (od 1 126 900 Kč) je k dispozici v obou karosářských verzích a sází na externě nabíjitelný hybridní pohon. Ten spojuje zážehový motor 1.4 TSI a elektromotor napájený sadou lithium-iontových akumulátorů. S celkovým výkonem hybridní soustavy 160 kW (218 k) si může řidič kdykoli vychutnávat sportovní dynamiku. V režimu výhradně elektrického pohonu ujede Passat GTE až 57 km (dle WLTP) s nulovými lokálními emisemi.

Zákazníci mají pro nový Passat na výběr tři zážehové a tři vznětové motory s výkony od 110 do 200 kW. V závislosti na motoru jsou k dispozici přímo řazené nebo automatické převodovky a pohon předních nebo všech kol. Vstupní cena vozu v provedení sedan a výbavě Business s motorem 1.5 TSI Evo (110 kW) s přímo řazenou převodovkou byla stanovena na 750 900 Kč. Prostornější kombi Variant stojí 777 900 Kč.

Ceny vozů s turbodieselem pod kapotou začínají na částce 815 900 Kč, respektive 842 900 Kč (2.0 TDI Evo 110 kW). V rámci uvedení modernizovaného modelu Passat na český trh připravil Volkswagen akční pakety Comfort, Media I, Media II a Technik s cenovým zvýhodněním až 30%. Cestu za volant nového Passatu usnadní také zvýhodněné financování v rámci akční úvěrové nabídky Volkswagen+ Úroky u ledu.

Mohlo by se vám líbit...