Volkswagen Taigo, nový přírůstek do rodiny VW

Německá automobilka Volkswagen uvolnila první skici, ukazující, jak bude vypadat novinka jíž výrobce řadí do segmentu malých SUV. Na nás, ze zatím dostupných obrázků, působí spíše jako crossover.

Volkswagen odhalil název připravovaného crossoveru před jeho oficiální evropskou premiérou. Nový model Taigo rozšíří nabídku Volkswagenu v segmentu malých vozů. Novinka nabídne také velký počet asistenčních systémů a nejmodernější konektivitu.

Automobil je určen pro zákazníky, které zaujali vozidla kategorie CUV (Crossover Utility Vehicle) kombinující zvýšenou polohu sedadel a vzhled typu allroad, tedy odvolávající se na vozidla typu SUV. Nový model Taigo bude uveden na trh s motory TSI a LED světlomety v sériové výbavě. Řidiči se mohou těšit na zcela digitální přístrojový panel.

Výrobce slibuje i velkým počet asistenčních systémů, což je ale věc, která neudělá radost všem motoristům. Důvodem je fakt, že zásahy některých moderních asistenčních systémů k bezpečnosti zrovna nepřispívají, ale na nátlak Evropské unie je automobilky cpou do všeho, co vyrobí. Rozhodující tedy bude, jaké asistenční systémy nový vůz nabídne i zda a jak je bude možné deaktivovat.

Volkswagen Taigo vychází z úspěšného brazilského modelu Nivus a pro evropský trh se bude vyrábět ve španělském závodě Pamplona. Nový crossover se představí v létě a jeho uvedení na trh bude následovat na konci roku 2021.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.