Volkswagen rozšiřuje paletu motorů pro Touareg

Volkswagen rozšiřuje nabídku motorů pro Touareg, který je nyní k dispozici také se zážehovým motorem V6 TSI. Zákazníci jej mohou objednávat rovněž s vrcholným vznětovým osmiválcem V8 TDI.

Třetí generace modelové řady Volkswagen Touareg byla uvedena na trh na jaře 2018 jako nová vlajková loď značky. Všestranný automobil nabízí vysokou úroveň komfortu, bezpečnosti a jízdní dynamiky v silničním provozu, zároveň je však skvěle připraven i pro jízdu v náročném terénu. Nyní se tento model dočkal rozšíření nabídky pohonných jednotek.

„Volkswagen Touareg slaví na českém trhu velké úspěchy i ve své aktuální třetí generaci, kterou jsme doposud nabízeli se dvěma verzemi vznětového šestiválce TDI,“ říká Jiří Štoček, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Nyní si mohou nový Touareg objednávat také fanoušci benzinových motorů a zároveň můžeme hrdě nabídnout špičkový osmiválcový turbodiesel, jehož ohromující výkonové parametry ve spojení s pozoruhodnou hospodárností posunou zážitky z jízdy v naší vlajkové lodi na ještě vyšší úroveň.“

Volkswagen Touareg lze již objednávat se zážehovým motorem V6 TSI, který doplňuje turbodiesely 3.0 TDI V6, nabízené ve dvou výkonových verzích 170 kW (231 k) a 210 kW (286 k). Šestiválcový Touareg 3.0 TSI V6 4Motion, jehož výroba začíná v polovině února, poskytuje nejvyšší výkon 250 kW (340 k) a maximální točivý moment 450 Nm. Hnací síla je na vozovku přenášena prostřednictvím osmistupňové samočinné převodovky a již zmiňovaného pohonu všech kol 4Motion. Zákazníci mají na výběr výbavové provedení Elegance, Atmosphere a R-Line. Základní cena modelu Touareg TSI byla stanovena na 1 739 900 Kč.

Zároveň s motorem V6 TSI do nabídky přijíždí také nový Touareg se vznětovým osmiválcem 4.0 TDI V8 4Motion, jehož produkce startuje v polovině června. Čtyřlitrový turbodiesel ohromí nejvyšším výkonem
310 kW (421 k) a maximálním točivým momentem 900 Nm. Základní cena osmiválcového Touaregu byla stanovena na 2 294 900 Kč a jak se na vrcholný model sluší a patří, osmiválcový Touareg bude mít sériovou výbavu rozšířenou o vzduchový podvozek, sedadla ergoComfort čalouněná kůží Vienna, paket Světla a výhled, přičemž ve specifikacích Elegance a Atmosphere bude výbava V8 TDI rozšířena o 19“ kola z lehkých slitin Tirano.

Mohlo by se vám líbit...