Virtuální kokpit, navigační systém Amundsen a DAB se u řidičů těší oblibě

V modelu Škoda Scala a v městském SUV Kaniq uvedla česká automobilka systémy nové, třetí generace modulární stavebnice infotainmentu koncernu Volkswagen. Oba kompaktní modely jsou díky integrované eSIM kartě vždy online a při ovládání navigace, infortainmentu a při telefonování pomáhá řidiči digitální hlasová asistentka Laura. Zákazníci si u modelu Kamiq oblíbili zejména navigační systém Amundsen a Virtuální kokpit. Zhruba každý druhý expedovaný vůz těchto dvou kompaktních modelových řad je navíc vybaven příjmem digitálního rádiového vysílání DAB.

Modely Škoda Scala a Kamiq jsou vybaveny integrovanou kartou eSIM, a jsou tedy vždy online. Navigaci, infotainment a telefonování lze ovládat pomocí digitální hlasové asistentky Laura, která rozumí i plynulým větám. Displej vrcholného systému infotainmentu Amundsen s úhlopříčkou 9,2 palce nebo 10,25 v případě Virtuálního kokpitu se řadí k největším segmentu.

Především u modelu Kamiq sahá mnoho zákazníků po vrcholných prvcích výbavy z modulární stavebnice infotainmentu. Každé druhé městské SUV z Mladé Boleslavi (přesně 52% vozů) bylo v roce 2019 vybaveno volitelným Virtuálním kokpitem. Ten je individuálně konfigurovatelný a nabízí pět různých módů – od layoutu klasického, s velkým tachometrem a otáčkoměrem, přes varianty základní, moderní a sportovní až po layout rozšířený, v němž je integrovaná velkoplošná mapa navigačního systému.

41% nových majitelů modelu Kamiq se rozhodlo také pro vrcholný infotainment Amundsen s navigací s online podporou. 49% všech prodaných vozů tohoto modelu disponovalo osmipalcovým infotainmentem Bolero. Celkem 65% vozů (52% v národním standardu) přijímá rozhlasové vysílání digitálně pomocí DAB. V necelé třetině prodaných vozů (27%) lze chytrý telefon bezdrátově nabíjet pomocí volitelně dodávaného Phone Boxu a propojit s infotainmentem pomocí funkce SmartLink. 95% prodaných vozů nabízí technologii SmartLink, z toho 60% tvoří SmartLink s kabelovým připojením a 40% vozů nabízí bezdrátovou verzi SmartLink.

Polovina všech vozů Škoda Scala v roce 2019 sjela z linky s infotainmentem Bolero a 28% jejich novopečených majitelů se rozhodlo pro systém Amundsen. Někteří motoristé si navíc objednali Virtuální kokpit, který byl namontován celkem do 34% všech vozů této modelové řady. Phone Box (bezdrátové nabíjení chytrého telefonu) byl nainstalován do jedné čtvrtiny všech vozů Scala a každý druhý automobil přijímá digitální rozhlasové vysílání DAB. 90% prodaných vozů má na palubě SmartLink.

Mezi řidiči obou kompaktních vozů značky Škoda je dobrý zvuk v kurzu. 81% všech vozů Scala a 89% všech expedovaných vozů Kamiq bylo v roce 2019 vybaveno osmi reproduktory. Ještě vyšší nároky splňuje volitelně dodávaný Škoda Soundsystem, který si pro své městské SUV vybral každý dvanáctý motorista. Nabízí výkon 405 wattů a ozvučuje interiér navíc i centrálním reproduktorem na palubní desce a subwooferem umístěným v zavazadlovém prostoru. Se Škoda Soundsystemem lze volit různé zvukové profily, prostřednictvím pětipásmového ekvalizéru lze zvuk navíc i dobře konfigurovat. Kromě toho je možné zvuk nastavit podle počtu obsazených míst ve voze, externí zesilovač zpracovává signál pomocí digitálního procesoru pro každý z deseti reproduktorů zvlášť.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.