Video: Nejošklivější auta světa

Podívejte se na pětici vozů, které jsou na internetu hodnoceny jako ty vůbec nejošklivější. Najdete mezi nimi i jeden elektromobil.

Fiat Multipla uvedený v roce 1999

Již od nepaměti platí, že design prodává. Někteří automobiloví designéři se ale tak moc snažili svět zaujmout tvary produktů své práce, až se jim to poněkud vymklo. Jiní zase zcela podřídili vzhled praktičnosti.

Výsledkem jsou taková ošklivá káčátka mezi automobily. Jedním z nich je i mezi českými motoristy známý Fiat Multipla, šestimístný počin italské automobilky, kterému řada řidičů kvůli jeho tvarům doslova nemůže přijít na jméno.

Známe dokonce příběh o dvou sousedech, dobrých kamarádech, z nichž si jeden Multiplu koupil a hned se s ní šel pochlubit. Místo slov uznání se ale od svého souseda dočkal jen suchého oznámení, že dokud bude vlastnit toto auto, tak s ním nepromluví. Trvalo to asi čtrnáct dní, než stále ještě novopečený majitel Fiatu Multipla tento italský skvost prodal.

A jaké další designérské šperky patří do TOP5 nejošklivějších aut světa podle internetového výběru na YouTube? To už prozradí následující video.

 

Ani původní Multipla nebyla zrovna designérským skvostem. Nakonec posuďte sami.

Mohlo by se vám líbit...