Veterány Škoda na trati Oldtimer Bohemia Rally 2019

Škoda je neodmyslitelně spojena se soutěží historických vozidel Oldtimer Bohemia Rally, významnou společenskou akcí Mladoboleslavska. Ve čtvrtek 13. června se tak na start postaví také dva atraktivní otevřené modely ze sbírky Škoda Muzea: Škoda 1101 „Tudor“ kabriolet a ikonická Škoda Felicia. Mladoboleslavská automobilka je navíc generálním partnerem 10. ročníku této rallye.

Především díky bohaté historii společnosti Škoda Auto platí Mladoboleslavsko již více než 110 let za kraj automobilů. Region s řadou historických památek nabídne účastníkům desátého ročníku soutěže historických vozidel vyrobených do roku 1989, stejně jako divákům řadu atraktivních zážitků. Jak už se stalo tradicí, také letos podpořila společnost Škoda Auto konání akce finančním příspěvkem a rovněž zapůjčením osobních vozů Škoda po dobu přípravy i konání vlastní rallye. Inspirativní vývoj automobilové produkce s okřídleným šípem v logu bude na trati – kromě vozů soukromých majitelů – reprezentovat také dvojice atraktivních modelů ze sbírek Škoda Muzea:

Škoda 1101 „Tudor“ kabriolet je nadčasově elegantním provedením prvního poválečného modelu mladoboleslavské značky, úspěšně exportovaného do desítek zemí světa. Otevřený automobil zelené barvy byl podle dobových podkladů dochovaných v Archivu Škoda Auto vyroben 5. dubna 1948 a 16. dubna předán zákazníkovi, jímž bylo diplomatické zastoupení Švýcarské konfederace v tehdejším Československu. Od roku 2005 je součástí sbírky Škoda Muzea, kde prošel odbornou renovací. Čtyřválcový motor o objemu 1089 cm3 pracuje s výkonem 32 koní (23,5 kW) a umožňuje cestování rychlostí 100 km/h.

Škoda Felicia patří ke stálicím domácích i zahraničních soutěží a výstav historických vozidel, kde se těší velké oblibě diváků. Modelová řada Felicia letos slaví 60 let od svého představení veřejnosti. Většina z téměř 15 000 vyrobených vozů zamířila k zahraničním zákazníkům. Čtyřválcový motor podává díky dvojici karburátorů výkon 50 koní (36,8 kW), zaručující lehkému a obratnému kabrioletu rychlost až 135 km/h, stejně jako vynikající stoupavost.

Oldtimer Bohemia Rally odstartuje ve čtvrtek 13. června 2019 v 16 hodin na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Na stejném místě mohou diváci sledovat starty i příjezdy do cíle všech tří denních etap o celkové délce přibližně 420 km. Pravidla rallye a její trať se řídí sportovními řády FIVA.

Podstatou populární společenské akce je jízda pravidelnosti, posádky nejstarších vozů a motocyklů si zvolí rychlost, jakou absolvují vybrané úseky. Vyšší nebo naopak nižší rychlost v měřených úsecích představuje pro posádku trestné body. Účastníkům s novějšími vozidly je předepsán maximální průměr 40 km/h. Slavnostní vyhlášení výsledků pořadatelé rallye předpokládají v sobotu 15. června v 19 hodin.

Mohlo by se vám líbit...