Ve španělské Zaragoze se rozjela výroba nového Opelu Corsa

Z výrobní linky španělské továrny Opel dnes sjela první Corsa nové, už šesté generace. U slavnostního zahájení výroby nové generace bestselleru značky asistovali španělský král Filip VI, šéf koncernu PSA Carlos Tavares a generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller (Opel patří do koncernu PSA Peugeot Citroën).

Nová generace Opelu Corsa stojí na podvozku nového Peugeotu 208

„Naši dealeři otevřou objednávkové knihy nové Corsy už během listopadu,“ říká Josef Šopík, šéf českého zastoupení značky Opel. „Očekáváme, že zákazníci rychle zareagují, protože tato už šestá generace malého kompaktu značky Opel je zřetelně modernější, hospodárnější, dynamičtější a atraktivnější než předchozí model,“ dodal.

Nová Corsa je lehčí, než její předchůdkyně. Nízká hmotnost podporuje dynamiku a hospodárnost, a Corsa se nyní dostává pod hranici 1000 kilogramů! Efektivní motory vynikají nízkou spotřebou a malými emisemi CO2 – v tomto ohledu nová Corsa překonává i tu nejlepší verzi z předešlé generace. Novinka od Opelu je postavena na základě nového Peugeotu 208 a stejně jako on, i Corsa dostane kromě verzí se spalovacím motorem i čistě elektrickou variantu.

„Corsa je jedním z největších prodejních šlágrů značky Opel – během 37 let výroby se jich v pěti generacích prodalo na 14 milionů kusů,“ říká Michael Lohscheller, generální ředitel značky Opel. „Nastupující Corsa je však pro Opel také velkým milníkem: Bude to totiž první ryze elektrický Opel „made in Europe“! Už začátkem roku se totiž na linkách naší továrny v Zaragoze objeví elektrické verze Corsa-e. Jde o další jasný signál, že Opel to s elektřinou myslí vážně.“

Corsa-e poháněna motorem o výkonu 100 kW/136 k s dojezdem až 330 kilometrů (dle WLTP ) chce elektromobilitu zpřístupnit nejširším vrstvám zákazníků. Spolu s plug-in hybridem Grandland X Hybrid4 zahajuje Corsa-e elektrikou éru značky Opel. Německá automobilka již dříve uvedla, že už od roku 2024 bude v celém každé modelové řadě z jejího širokého portfolia aspoň jedna elektrická verze.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.