V únoru bylo přes 40% inzerovaných ojetin z dovozu

Český trh s ojetými automobily v uplynulém měsíci nabídl přes 100 000 aut. Řada z nich přitom pocházela z dovozu, a jak známo, u takových se ne vždy dá řádně prověřit historie.

Celkovou tuzemskou inzertní nabídku ojetých automobilů v únoru tvořilo 102 972 vozů, jejichž cena se pohybovala nejčastěji okolo 143 000 Kč a přes 40% z nich bylo z dovozu. Stáří inzerovaných ojetin meziměsíčně mírně kleslo o měsíc a půl na 9,4 roku a stejně tak se snížil i jejich nájezd o 2767 km na nejčastější hodnotu 151 333 km.

Prodávající nabízeli ojetiny nejčastěji za 143 000 Kč. Nejvíce automobilů již tradičně inzerovali v Praze (25 933) a nejméně v Karlovarském kraji (2494). Tato data vyplývají z kontinuálního monitoringu trhu ojetých automobilů mezinárodní sítí autocenter AAA AUTO.

Žebříček nejčastěji nabízených modelů zůstal tentokrát beze změn. První dvě místa opět opanovaly modely Škoda Octavia na prvním a Škoda Fabia na druhém místě, následovány vozy Volkswagenem Passat, Golf a Škoda Superb. Šestou, respektive osmou příčku obhájila značka Ford s modely Focus a Mondeo. Na sedmé pozici zůstalo BMW 3. Větší BMW 5, uzavřelo lednový žebříček TOP10 za Škodou Rapid.

Není bez zajímavosti, že dlouhodobě v žebříčku deseti nejinzerovanějších ojetin chybějí vozy korejských značek. Přitom nejde říct, že by o modely Kia Ceed, Hyundai i30 a další nebyl zájem. Češi ale v daleko větší míře upřednostňují modely domácí automobilky a zahraniční modely s dlouhou tradicí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.