V Číně se představil Kamiq GT

Nový sportovně laděný model Kamiq GT je kupé verzí městského SUV Kamiq a je dostupný výhradně na čínském trhu. Jeho dynamický vzhled, prostornost i řada praktických prvků byly uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly mladým, lifestylově orientovaným zákazníkům.

Nová Škoda Kamiq GT v sobě spojuje výrazný designový jazyk se sportovní elegancí karosářské varianty kupé. S délkou 4409 mm a šířkou 1606 mm je o 19 mm delší než model Kamiq. Šířka se nemění a činí 1781 mm, stejně tak i rozvor zůstává s 2610 mm totožný. Díky tomu toto městské SUV zvenku působí kompaktně, ale zároveň nabízí prostorný interiér. Na vozidle se najde řada designových prvků, které odkazují na emotivní studii Vision GT, se kterou Škoda poprvé naznačila budoucí podobu svého pátého čínského SUV. Jeho svěží a expresivní linie jsou výsledkem spolupráce designérů ze SAIC Škoda v Číně s designéry z oddělení Škoda Design v České republice.

Ostré rysy a avantgardní designové prvky dávají vozu moderní a atraktivní vzhled, který skvěle zapadá do vkusu mladých Číňanů. Maska chladiče má výrazné svislé žebrování a po stranách přechází v krystalické LED přední světlomety s LED světly pro denní svícení. Společně navozují dojem výkonu a dynamiky. Velké horizontální nasávací otvory umístěné pod maskou a postranní lišty ve tvaru písmene L dodávají novému SUV ještě sebevědomější výraz.

Plynulá linie střechy se mírně svažuje dozadu, kde přechází v zadní spoiler. Chromové lišty kolem oken a stříbrné střešní nosiče poté vozu dodávají punc elegance. Ostře řezaná linie pasu vytváří trojrozměrný efekt a vizuálně souzní s výraznými lemy kol. To vše spolu s černými sedmnáctipalcovými koly z lehké slitiny dává vozu sportovní, dynamický vzhled, který skvěle zapadá do rušného městského prostředí. Třešničkou na dortu jsou dvoubarevné disky kol a krystalické logo po straně – oboje s trojrozměrných efektem.

Dynamická záď a nová interpretace tvaru písmene C
Také záď vozu přebírá dynamický design studie Vision GT. Na první pohled zaujmou LED koncová světla s estetickými krystalickými strukturami, která zcela nově interpretují pro značku Škoda typický tvar písmene C. Výrazný nárazník se světelným pruhem táhnoucím se po celé šíři vozu dále podtrhává expresivní design zádě. Na zadní části vozu se stejně jako na přídi nachází postranní lišty ve tvaru písmene L, které umocňují design karoserie SUV. Nový Kamiq GT může být na přání vybaven střechou v kontrastní barvě nebo panoramatickou skleněnou střechou. Paleta barev dostupných pro nové SUV kupé se navíc rozšířila o metalízu Modern Gold.

Prostorný interiér se sportovně dynamickým nádechem
Díky pečlivě vybraným barvám, materiálům a povrchům nabízí moderní interiér vozu mix robustního vzhledu a vzdušného, sportovně dynamického dojmu. Přístrojová deska se po celé své šíři dočkala kartáčované metalické lišty. Exkluzivním designovým detailem, který interiéru dodává na atraktivitě, je logo GT umístěné na straně spolujezdce a sladěné s barvou karoserie.

Řidiči a spolujezdci poskytují oporu sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Dynamický vzhled interiéru dále umocňuje vyšité logo GT na opěrkách hlavy, horizontální pruhy a speciální dekorativní prošívání. Charakteru vozu odpovídá také multifunkční volant, jehož věnec padne přesně do rukou a který umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání všech důležitých funkcí vozu.

Mohlo by se vám líbit...