V AAA AUTO padl rekord měsíčních prodejů, v červenci si zákazníci odvezli více než 8000 aut

Síť autocenter AAA AUTO ohlásila prodejní rekord, když překonala své dosavadní měsíční maximum. Současně stoupl i celkový počet lidí, kteří již prodali nebo koupili vůz v AAA AUTO, a to na 2,3 milionu.

Síť prodejen ojetých vozů AAA AUTO, která patří pod holding AURES, v červenci poprvé překonala hranici 8000 prodaných aut za měsíc. K dosud nejvyššímu objemu prodaných vozů za 31 dnů přispěl zejména rychlý rozvoj pobočkové sítě v Polsku, rekordní prodeje v Maďarsku a vysoký zájem o ojeté vozy v tuzemsku.

„Už koncem června jsme zaznamenali rekordní týdenní prodeje v celé historii společnosti, nyní je jasné, že to byl signál k ještě významnějšímu růstu v celém měsíci červenci. Překonání hranice 8000 prodaných aut za měsíc byl náš dlouhodobý cíl pro letošní rok a jsem ráda, že se ho podařilo dosáhnout již nyní. Je to nejvíce vozů, které se nám podařilo za měsíc prodat v celé 27 leté historii společnosti. Prodeje byly díky enormní poptávce silné ve všech zemích. Nejvíce v meziročním srovnání rostly o 67% v Polsku, kde se letos za osm měsíců dostaneme na stejný objem jako za celý loňský rok,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Skupina konkrétně v červenci prodala 8057 vozů, z toho 4264 v České republice, 1791 na Slovensku, 1376 v Polsku a 626 v Maďarsku. Podle Karolíny Topolové jsou současné rekordní prodeje výsledkem nové strategie firmy, která v současné době rychle otevírá spíše výkupní pobočky, aby měla kde zdrojovat vozy pro uspokojení zvýšené poptávky.

„V červnu jsme v rámci skupiny zprovoznili tři výkupní pobočky. V červenci jsme otevřeli další výkupní pobočku v Příbrami, v srpnu se chystáme zprovoznit výkupní centrum v Praze. V Polsku jsme těsně před otevřením několika výkupních zastoupení, ale i fullservisových autocenter. Začátkem roku avizovaná lokální i mezinárodní expanze se dostala do fáze rychlé realizace a díky tomu se nám podařilo nejen splnit, ale i překonat hranici padesáti poboček, kterou jsme si vytýčili pro rok 2019,“ vysvětlila Topolová.

Síť autocenter AAA AUTO, která patří do skupiny AURES Holdings, má za sebou kromě rekordního měsíce i rekordní týden, kdy v termínu od 17. do 23.6. zobchodovala až 1900 automobilů. Šlo o rekord v prodeji ojetin v průběhu jednoho týdne v rámci sedmadvacetileté historie firmy. Díky expanzi již AAA AUTO letos překonalo hranici 50 poboček a působí již na 52 místech ve čtyřech zemích v rámci států V4, tj. České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Do konce roku plánuje v regionu střední Evropy otevřít své zastoupení až v pěti dalších městech.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentáře

  1. Olinka napsal:

    Som rada, že som v júlovej štatistike aj ja s mojou fiestou 🙂

  2. Karásková napsal:

    Hezká zpráva!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.