Uvažujete o elektromobilu? Peugeot spustil web, kde najdete vše potřebné.

Těžko dnes v automobilové branži najdete značku, která ještě nenabízí elektrický motor. Nové emisní normy přesvědčily i ty nejzarytější výrobce konvenčních vozů, že bez elektřiny to zkrátka nepůjde. Peugeot loni uvedl na český trh dokonce osm modelů poháněných elektromotorem. Nyní spouští portál, který motoristům přináší potřebné informace a umí pomoci i s výběrem elektromobilu nebo s domácím nabíjením pomocí Wallboxů za zajímavé ceny.

Peugeot evidentně věří, že elektromobilita je ta správná cesta. Na druhou stranu si uvědomuje, že pro zákazníky je to zatím neprozkoumané území. Spustil proto webovou platformu PeugeotElektromobilita.cz, která uživateli vozu vybaveného elektromotorem poskytne veškeré potřebné informace, provede ho procesem prodeje, pomůže mu s dobíjením vozu a seznámí ho s příslušnými službami. Zájemce o elektromobil má tak vše potřebné na jednom místě.

Donedávna kupovaly elektrické vozy převážně velké firmy. Ty, které dbají na ekologickou image, energetické společnosti, provozovatelé kyvadlové dopravy a carsharingu, nebo prostě subjekty, které na nákup vozů s alternativním pohonem čerpaly dotace. Postupem času se začal o elektromobily zajímat i soukromý sektor. Například majitelé solárních panelů, kteří mají elektřiny nazbyt. Někteří lidé se nechají zlákat registrační značkou s písmeny EL, díky které parkují na modrých zónách zdarma a využívají dalších výhod včetně osvobození od placení dálničních poplatků. Dá se očekávat, že cílová skupina klientů elektromobilů a dobíjecích hybridů se bude dále rozrůstat spolu se zvyšujícím se počtem výhod a dotací. S tímto Peugeot počítá, a proto do elektromobility značně investuje.

„Na začátku loňského roku jsme uvedli dva malé elektromobily Peugeot e-208 a e-2008, na podzim se pak naše řada čistě elektrických vozů rozrostla o Peugeot e-Traveller a e-Expert. Od loňska jsou v prodeji také čtyři modely s plug-in hybridním pohonem: 3008, 508 a 508 SW Hybrid a 3008 Hybrid4. Celkově Peugeot v ČR v loňském roce registroval 43 elektrických a 25 plug-in hybridních vozů, přičemž nás značně brzdila přeplněná výrobní kapacita,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR, Marco Venturini, a dodává: „Předpokládáme, že v nadcházejících letech dojde v tomto směru k výraznému rozvoji a rychlému růstu prodejních objemů.“

Pro usnadnění kroků směřujících k pořízení a bezstarostnému používání elektrifikovaných vozů spustila značka Peugeot v ČR internetovou platformu PeugeotElektromobilita.cz. Zde motorista najde kromě přehledného katalogu modelů i příslušné kontaktní informace a řadu praktických doporučení k provozu vozidel i doplňkovým službám.

Displej ve vozidle informuje řidiče o zvoleném jízdním režimu, nebo třeba zda zrovna využívá energii uloženou v akumulátoru, nebo dobíjí rekuperací při brzdění.

Zjistí zde také mnoho užitečných informací k dobíjení vozu, včetně tarifů a přístupu k aplikaci FUTUR/E/GO umožňující dobíjení ve veřejných stanicích skupiny ČEZ. Pro uživatele využívající této možnosti dobíjení navíc značka Peugeot vytvořila akční nabídku Kredit 10 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 zákazníků, kteří získají pro svůj vůz dobíjení v hodnotě 10 000 Kč ve více než 450 dobíjecích stanicích ČEZu.

Dále motorista může prostřednictvím těchto stránek konzultovat nabídku dobíjecích kabelů a Wallboxů, nebo si sjednat návštěvu specialisty, který provede u klienta analýzu možností dobíjení. Web PeugeotElektromobilita.cz pomůže také při nákupu a zajištění instalace Wallboxu. Důležitou oblastí, které musí majitel elektromobilu věnovat zvýšenou pozornost, je dojezd. Na tomto novém webovém portálu jsou proto informace o faktorech ovlivňujících dojezd nebo třeba o dobách dobíjení jednotlivých modelů. Tato specifika byla zohledněna i v poskytování asistenčních služeb.

Dobíjet lze jak na veřejných dobíjecích stanicích, tak i doma.

„Je zřejmé, že s elektromobilem se člověk musí naučit plánovat dojezd. V začátku se mu tedy může hodit, že novým zákazníkům dáváme po dobu šesti měsíců jako bonus právo na bezplatný odtah v případě vybití baterie,“ říká Marco Venturini. „O klienty, kteří uzavřeli servisní smlouvu, pak bude takto postaráno po celou dobu trvání smlouvy, přičemž právo na bezplatný odtah platí v rozsahu dvakrát za rok. Dále mohou klienti v případě potřeby využít na dlouhé cesty zapůjčení vozu se spalovacím motorem za zvýhodněných podmínek. Tato služba je zajišťována prostřednictvím koncesionářské sítě Peugeot.“

Kromě stránek PeugeotElektromobilita.cz má elektro-motorista ještě další nástroje, které mu usnadňují každodenní používání vozu. Jedná se například o bezplatný a časově neomezený přístup k souboru konektivních služeb e-Remote Control sloužících k propojení vozu s mobilním telefonem a následné plánování dobíjení vozu, zapnutí topení či klimatizace v kabině vozu před jízdou, získání informací o dojezdu a další. Nejen novopečeným majitelům elektromobilu pak mohou pomoci i různé aplikace na mobilní telefon.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.