Třetí kolo Škoda Motorsport eChallenge jako virtuální Španělská rallye

Po úspěšných virtuálních rallye v Argentině a Austrálii vstoupí soutěž Škoda Motorsport eChallenge do třetího kola, kterým bude Španělská rallye v Katalánsku (10. 6.–14. 6. 2020). V nedávné historii byla soutěž mistrovství světa konaná pod oficiálním jménem RACCRally Catalunya Costa Daurada-Rally de España jediným podnikem, který se jel jak na asfaltovém, tak na šotolinovém povrchu. Virtuální klání se ale pojede pouze na asfaltu. A protože to bude první soutěž Škoda Motorsport eChallenge, jež se pojede na tomto povrchu, bude velmi důležité rovněž správné nastavení vozu.

Druhé kolo Škoda Motorsport eChallenge, virtuální Australská rallye, byla od počátku do konce velmi napínavou soutěží. Výkonnost profesionálních jezdců Škoda se stále zlepšovala: Mikołaj Marczyk (PL), mistr Polska v sezóně 2019 s vozem Škoda Fabia Rally2 evo, byl od počátku na druhé pozici, kterou udržel až do třetího dne. Nakonec po pěti soutěžních dnech skončil na šestém místě.

Mladý jezdec Olivier Solberg (S), podporovaný v kategorii WRC3 mistrovství světa týmem Škoda Motorsport, také nakonec předvedl svoji rychlost. Poté, co z důvodu potíží s internetovým připojením nedokončil první kolo, byl ve druhém již téměř tak rychlý jako v reálném světě, a nakonec skončil na vynikajícím pátém místě. Sébastien Bedoret, který v mistrovství Belgie 2019 obsadil třetí místo, skončil ve virtuálním klání na 20. místě. Solberg a Marczyk se o pozici nejlépe umístěného opravdového jezdce utkají také v dalším kole soutěže Škoda Motorsport eChallenge – Španělské rallye v Katalánsku (10. 6.–14. 6. 2020), a to opět za volantem vozu Škoda Fabia Rally2 evo.

Ve Španělsku, které bude třetím kolem soutěže Škoda Motorsport eChallenge, zažila Škoda v minulosti mimořádné okamžiky. Například v roce 2018 v katalánském městě Salou oslavil český výrobce zisk mistrovského titulu v kategorii WRC2 pro výrobce i pro jezdce (Jan Kopecký). O rok později Škoda tento dvojitý úspěch zopakovala, jen s tím rozdílem, že jakožto výrobce triumfovala v kategorii WRC2 Pro a jezdecký titul mistra světa ve stejné kategorii vybojoval Kalle Rovanperä.

Pro soutěž konanou pod oficiálním jménem RACCRally Catalunya Costa Daurada-Rally de España bylo po mnoho let typické, že se jako jediná jela jak na asfaltovém, tak na šotolinovém povrchu. Virtuální klání se ale pojede pouze na asfaltu, a protože to bude první soutěž Škoda Motorsport eChallenge, jež se pojede na tomto povrchu, bude velmi důležité i správné nastavení vozu. Pro lepší přípravu vozu Škoda Fabia Rally2 evo na Španělskou rallye v Katalánsku mohou soutěžící využít nastavení doporučené přímo inženýry Škoda Motorsport.

Doporučené nastavení je k dispozici na tomto odkazu: https://bit.ly/3dLjFyl.

Třetí kolo soutěže Škoda Motorsport eChallenge bude otevřené po dobu pěti dní (10. 6.–14. 6. 2020). Zúčastnit se jej mohou registrovaní hráči z celého světa (link: https://dirtrally2.com/clubs/club/295041, club name: SKODA ECHALLENGE).

Herní platforma DiRT Rally 2.0 od společnosti Codemasters je vyvinutá a distribuovaná pro všechny hlavní herní platformy, jako je PlayStation4 a Xbox One. DiRT Rally 2.0 běží také na osobních počítačích se systémem Microsoft Windows.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.