Toyota Yaris se stala evropským Autem roku 2021

Japonská Toyota slaví úspěch v evropské anketě Auto roku. Ze sedmi finalistů nasbíral její model Yaris nejvíce bodů a zvítězil. Na trůnu tak nahradil Peugeot 208, který se stal evropským Autem roku 2020.

Stejně jako loni i letošní vyhlášení evropského Auta roku 2021 se muselo obejít bez plného sálu. Pandemie Covid-19 stále není u konce a opatření proti šíření koronaviru dodržuje i Švýcarsko, kde se o vítězi této ankety pravidelně rozhoduje. Již dříve svět znal sedm finalistů, mezi nimiž nechyběla ani nová Škoda Octavia, která nakonec obsadila 4. příčku.

Připomeňme si, že o titul nakonec bojovalo sedm finalistů: Citroën C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Škoda Octavia, Toyota Yaris a Volkswagen ID.3 – mezi těmito automobily porota volila vítěze. Pro pořádek uveďme, že jde o nové modely, což je podmínkou pro zařazení vozidel do hlasování.

Vítěze vybrala porota složená z 59 automobilových novinářů z 22 zemí. Porota volila ze sedmi modelů, které postoupily do finálového kola po prvním hlasování, o němž jsme psali ZDE. Letos se volby konaly za zvláštních podmínek. Místo obvyklé zahajovací akce v tiskových dnech Mezinárodního autosalonu v Ženevě (stejně jako loni byl autosalon zrušen) byl ceremoniál vysílán jako přímý přenos na internetu, stejně jako tomu bylo v roce 2020.

„Je to pro Toyotu velká čest a rád bych poděkoval porotě za její uznání. Rád bych také využil této příležitosti a ocenil vášeň našich vývojových týmů v Evropě a Japonsku. Jedná se o vůbec nejlepší Yaris a právě tak, jak zamýšlel Akio Toyoda, už nyní vyvolává úsměv na tváři našich zákazníků,“ okomentoval zisk titulu pro Yaris Matt Harrison, výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor Europe.

Výsledky ankety evropské Auto roku 2021
Toyota Yaris: 266 bodů
Fiat New 500: 240 bodů
Cupra Formentor: 239 bodů
Volkswagen ID.3 .: 224 bodů
Škoda Octavia: 199 bodů
Land Rover Defender: 164 bodů
Citroën C4: 143 bodů

Jak dopadla anketa evropské Auto roku 2020 jsme psali ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.