Toyota Proace City, nový užitkový kompakt přijíždí

Zbrusu nová Toyota Proace City se 30. dubna 2019 představí ve světové premiéře na přehlídce užitkových vozidel v britském Birminghamu. Toyota s ní vstupuje do klíčového segmentu kompaktních dodávek, čímž rozšíří a zatraktivní svoji nabídku lehkých užitkových automobilů.

Nová užitková toyota byla vyvinuta ve spolupráci s koncernem PSA Peugeot Citroen. Jde tak o příbuzného již uvedených modelů Berlingo a Partner. Vůz tak vstupuje do segmentu, který sice roste, ale na druhou stranu je v něm velice silná konkurence.

Nová Toyota Proace City se v rámci rodiny automobilů této japonské značky připojí k dodávkovému vozu střední hmotnostní katroace egorie Proace a pick-upu Hilux. Cílem nového modelu je posílit zastoupení Toyoty na evropském trhu lehkých užitkových vozidel, kde kompaktní užitkové automobily tvoří přibližně 35% celkových prodejů.

Nová Toyota Proace City je dalším výsledkem úspěšné spolupráce Toyoty s Groupe PSA, ze které vzešla i stávající modelová řada užitkových vozů Proace. Kompletní podrobnosti o nové Toyotě Proace City včetně pohonných jednotek, provedení karoserie a rozměrů výrobce prozradí až při světové premiéře tohoto modelu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.