Tiguan Offroad rozšiřuje nabídku úspěšného SUV

Nový Volkswagen Tiguan Offroad rozšiřuje nabídku úspěšného kompaktního SUV. Své schopnosti dává jasně najevo již svým názvem a vzhledem. Charakteristická příď je nejen elegantní a robustní, ale vyznačuje se také větším nájezdovým úhlem a integrovaným spodním ochranným panelem. Dobrou trakci za všech okolností zajišťuje sériově dodávaný pohon všech kol 4Motion.

Tiguan byl uveden na trh v roce 2007 a patří na celém světě mezi bestsellery značky Volkswagen. Druhá generace následovala v roce 2016 a byla prvním SUV značky Volkswagen na základě modulární platformy MQB. V roce 2017 nabídku rozšířil o téměř 22 centimetrů delší Tiguan Allspace, který navíc nabízí až sedm sedadel.

Nyní vůz dostal paket Offroad, který za příplatek 23 700 Kč ještě více rozšiřuje možnosti všestranného využití modelu Tiguan. Nově navržený přední nárazník s ozdobnými prvky v odstínu stříbra disponuje kromě charakteristického terénního vzhledu také nájezdovým úhlem 23,8 stupňů (proti standardním 17,4°). Větší nájezdový úhel je při jízdě v terénu stejně důležitý jako spodní ochrana agregátů, kterou má na starosti kryt motoru a převodovky.

Designové odlišnosti paketu Offroad pokračují prvky jako jsou černé střešní ližiny, černé kryty vnějších zpětných zrcátek nebo střešní spoiler. Uvnitř se pak vůz liší odolnějším interiérem, nerezovými pedály či gumovými koberečky. To nejdůležitější ale není hned vidět – řeč je o pohonu všech kol, který spolu se zvětšeným nájezdovým úhlem dovoluje automobilu výrazně snazší pohyb mimo zpevněné komunikace.

Pohon všech kol se systémem Active Control
I po technické stránce je Tiguan Offroad dokonale připraven na výlety do přírody. Jeho pohon všech kol 4Motion přichází se systémem 4Motion Active Control a voličem jízdních režimů. Systém se ovládá multifunkčním ovládacím prvkem umístěným na středovém tunelu hned u voliče převodovky. Řidič jeho prostřednictvím aktivuje jízdní režimy Onroad, Offroad a Snow. Jednotlivé režimy přizpůsobují nastavení systému pohonu a všech asistenčních systémů příslušnému stavu povrchu a provozní situaci, aby byla zaručena maximální trakce.

Paket Offroad+
Nová verze modelu Tiguan je na výběr v sedmi různých barvách karoserie: šedá Pure (novinka), bílá Pure, metalický lak modrá Atlantic, metalický lak šedá Indium, metalický lak stříbrná Tungsten, lak s perleťovým efektem černá Deep a perleťový lak bílá Oryx. V kombinaci s rozšiřujícím paketem Offroad+, dodávaným za příplatek 54 700 Kč, je nový model k dispozici také ve dvoubarevném provedení s černou střechou (nedostupné pro barvu černá Deep).

Pro individualizaci modelu Tiguan Offroad je tak na výběr třináct různých barevných kombinací. Paket Offroad+ pak dále obsahuje například černý strop či aktivní systém svícení s LED světlomety. Varianta Offroad je dodávána s novými černými 18“ koly Sebring Black z lehké slitiny, 19“ novými koly Auckland, případně 20“ koly Kapstadt. Výbava zahrnuje rovněž multifunkční volant a hlavici páky voliče, obšité kůží, hliníková ozdobná obložení, pedály a opěrku nohy z kartáčované ušlechtilé oceli a robustní pryžové podlahové rohože.

Motoristé mají na výběr také široký sortiment výbavy na přání, například digitální panel přístrojů Active Info Display, navigační systém Discover Pro, asistenta pro manévrování s přívěsem Trailer Assist nebo adaptivní regulaci podvozku DCC. Každý si tak může automobil přizpůsobit svým schopnostem a potřebám.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.