Tesla zaznamenala v Evropě další úspěch

Automobilka Tesla vyrábějící výhradně plně elektrické automobily pokořila další milník. Tentokrát se týká počtu vozidel této značky na evropských silnicích. Stalo se tak v době, kdy se hovoří o vzniku druhé továrny Tesla v Evropě, což by nárůst vozů této značky ještě podpořilo.

V nedávné minulosti jsme zaznamenali hned několik úspěchů americké značky Tesla, týkajících se evropských trhů. Bezesporu prvním významným krokem přitom byla výstavka a zprovoznění Tesla Gigafactory Berlin-Brandenburg, tedy první výrobní továrny na elektromobily značky Tesla v Evropě. Rozjezd výroby v Německu se přitom velice příznivě podepsal na dílenském zpracování vozidel této značky.

Pak přišel další nemalý úspěch, když se Tesla model 3 stala nejprodávanějším automobilem v Itálii. To však byla jen předzvěst daleko většího zářezu na úkor tradičních evropských automobilek. Tesla model 3 se totiž stala i nejprodávanějším modelem vozu v Evropě!

Do teď šlo o měsíční statistiky, pak se ale začalo prosazovat SUV pod označením „Ypsilon“. Tesla model Y se velice rychle zabydlela i na evropských trzích a americké automobilce významnou měrou dopomohla k dalším úspěchům. Model Y se stal nejprodávanějším vozem v Evropě, stalo se tak v první polovině roku 2023 a dokonce i nejprodávanějším modelem automobilu na světě.

Tomu dopomohly nejen problémy tradičních výrobců s díly a dodávkami nových vozidel zákazníkům, ale i přemrštěné ceny aut. Přitom Tesla dokázala své modely zlevnit a tak nabídnout v řadě srovnání parametrově a cenově výrazně lepší produkt: třeba Tesla model Y je v základním provedení naprosto špičkově vybavená a levnější než Škoda Enyaq nejen v základu, ale i v provedení RS a navíc „Ypsilon“ potěší nižší spotřebou. Za svým konkurentem z koncernu VW zaostává snad „jen“ slabší technikou světlometů a tužším, méně komfortním podvozkem.

Nyní Tesla oznámila světu pokoření dalšího milníku. V Evropě totiž už jezdí milion vozidel této značky. Vzhledem k tomu, že kvalita těchto vozů šla v posledních letech strmě vzhůru, lze očekávat, že toto číslo nadále výrazně poroste. Důvodem bude i rozumnější cenová politika v případě nových vozů Tesla ve srovnání s evropskými výrobci, kteří stále nechtějí pochopit, že ceny, jenž nastavili, v drtivé většině případů ani z daleka neodpovídají tomu, co za ně nabízí.

Mohlo by se vám líbit...