Sygic uvádí přepracovaný doplněk Cockpit

Nejnovější verze aplikace Sygic GPS Navigation je doplněna o další funkci jízdní bezpečnosti, která sleduje náklon vozidla, nadmořskou výšku a přetížení.

Dodavatel navigací Sygic uvádí novou doplňkovou funkci pro svou navigační aplikaci Sygic GPS Navigation – Cockpit. Tuto novou verzi lze minimalizovat tak, aby byly zobrazeny všechny ukazatele i během používání navigace. „Z hlediska vzhledu jsme tuto službu kompletně předělali. Naše týmy se zaměřily na aspekty viditelnosti a srozumitelnosti při zachování minimalistického vzhledu,“ uvedl produktový manažer pro obchod se zákazníky, Lukáš Dermek.

Tato nejnovější doplňková funkce má čtyři nové ukazatele: náklon, nadmořskou výšku, kompas a přetížení. Každý z nich může řidičům pomoci učinit bezpečnější rozhodnutí během jízdy. Funkce „Náklon“ ukazuje momentální úhel vozidla s cílem zabránit jeho převrácení, například při jízdě v obtížných terénních podmínkách. Funkce „Nadmořská výška“ by měla řidiči pomoci lépe určit podmínky jízdy, například sněžení či mrznoucí déšť v horách, a podle toho přizpůsobit jízdu vozidla. Funkce „Kompas“ ukazuje informace o světových stranách a konečně funkce „Přetížení“ slouží jako referenční měřítko pro řidiče k tomu, jak by měl zrychlovat a projíždět zatáčky tak, aby se cestující stále cítili pohodlně a bezpečně.

Cockpit lze navíc používat ve dvou režimech. V prvním režimu jsou ukazatele zobrazeny na celé obrazovce společně se základními pokyny pro jízdu. V druhém režimu uživatelé mohou tento doplněk minimalizovat na pás ve spodní části aplikace Sygic GPS Navigation. „Toto byl jeden z nejčastějších požadavků našich uživatelů. Řidiči mohou potáhnout prstem po spodním pásu a vybrat specifický ukazatel pro zobrazení během jízdy podle navigace,“ dodal Dermek.

Doplňková funkce Cockpit je k dispozici pro všechny iOS a Android uživatele Sygic GPS Navigation, kteří ji mohou otevřít v menu aplikace. Jak se s Cockpitem pracuje můžete vidět na přiloženém videu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.