Sygic učinil první krok k elektromobilitě: užavřel partnerství se společnosti Plugsurfing

Vývojář navigačních řešení říká, že v blízké budoucnosti představí sérii inovativních řešení pro řidiče a automobilky, které se stanou nevyhnutelnou součástí řešení největších překážek masového rozšíření elektromobility – obavu z dojezdu a nabíjení.

Globální navigační hráč Sygic spojil síly se společností Plugsurfing – největším poskytovatelem přístupu k nabíjecím stanicím v objemu 150 000 nabíjecích bodů v Evropě. „Partnerství se společností Plugsurfing je důležitou součástí našeho plánu, vyvinout komplexní a inovativní řešení pro elektrická auta. Produkty a služby, které zanedlouho představíme, pomohou nejen novým, ale i zkušeným řidičům čelit každodenním výzvám elektromobility,“ uvedl Viceprezident pro eMobilitu v Sygic, Petr Füzék.

Podle průzkumu Centra pro výzkum a rozvoj informačních služeb (CORDIS) jsou rozhodujícími překážkami, které zatím brání masovému rozšíření elektromobilů, nabíjecí infrastruktura a nízká osvěta. To podle společnosti Sygic sehrává důležitou roli v obavách z dojezdu a nabíjení. Realitou však je, že rozjezd elektromobilů brzdí daleko více nevyřešených témat. Patří mezi ně zejména bezpečnost (rychlé hoření a riziko vzniku požáru), extrémně vysoké pořizovací ceny elektromobilů a v neposlední řadě i naprostá neekologičnost plně elektrických vozidel (nabíjení energií ze spalovacích elektráren či vysoká ekologická zátěž při výrobě elektromobilů, která je podle studií výrazně vyšší než v případě vozidel se spalovacím motorem!).

„Jako zkušený vývojář inovativních navigací a průkopník propojení telefonů s vestavěnými systémy v autech, jsme připraveni překonat tyto překážky,“ dodal Füzék. „Plugsurfing je evropským leaderem v elektromobilitě. Naším cílem je zprostředkovat nabíjení jednoduše pro každého řidiče. Díky tomu se nám podařilo vybudovat silnou komunitu řidičů elektrických aut, kteří pravidelně využívají naše služby. Spolupráce se společností Sygic nám umožní představit nové řešení, které pomůže vyřešit ty nejkritičtější potřeby i našich řidičů,“ uvedl Adam Woolway, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Plugsurfing.

Sygic slibuje, že představí první řešení pro elektromobilitu, které bude součástí Sygic GPS Navigace začátkem již května 2020.

Mohlo by se vám líbit...