Švédská rallye: na start se postaví i Marcus Grönholm

Již zítra odstartuje úvodní superspeciálkou druhá letošní soutěž světového šampionátu WRC. Na start se chystá i tovární tým Škoda Motorsport, působící v kategorii WRC2. Startovní pole navíc okoření velezkušený Marcus Grönholm.

Letošní sezonu zahájilo tradiční Rallye Monte-Carlo, kde bral vítězství Citroën s vozem C3 WRC za jehož volantem seděl Sébastien Ogier. Druhý dojel Thierry Neuville s vozem Hyundai i20 Coupe WRC a třetí byla nejrychlejší Toyota Yaris WRC, vedená po tratích Ottem Tänakem. Další vozy týmu Toyota Gazzo Racing obsadily páté a šesté místo. Jaké bude pořadí ve Švédku, se dozvíme již tuto neděli. Rallye totiž startuje už zítra úvodní superspeciálkou. Naplno se soutěž rozjede v pátek 15.2.

Po superspeciálce v Karlsadu tedy v pátek rallye vyjede z města Torsby nedaleko hranic s Norskem, kde se odehraje větší část pátečního programu. Itinerář se oproti ročníku 2018 příliš nezměnil, a tak se diváci mohou v sobotu těšit na klasické švédské rychlostní zkoušky Hagfors a Vargåsen i navrátivší se „erzetu“ v Rämmenu. Rallye pak v neděli uzavře Power Stage v servisním parku Torsby, bezprostředně po dvou průjezdech RZ Likenäs.

Škoda do tohoto severského podniku nasadí dva vozy Škoda Fabia R5. Do jednoho z nich usedne finský jezdec Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem. Druhou posádku tvoří dvojice Eerik Pietarinen/Juhana Raitanen. Očekává se startovní pole čítající třicet speciálů WRC2, avšak pro tovární posádky je vypsána samostatná podkategorie WRC2 Pro, do níž se kromě mladoboleslavského týmu přihlásil ještě Ford a Citroën. Ve Švédsku se v rámci WRC2 Pro představí pět vozů specifikace R5.

V rámci WRC to bude jistě boj o každou sekundu. Kromě továrních týmů nelze přehlížet ani start legendárního Marcuse Grönholma v barvách soukromého týmu GRX. Grönholm usedne za volant Toyoty Yaris WRC, takže jeho šance by soupěři rozhodně neměli podceňovat. Samozřejmě nebude chybět ani Sébastien Loeb za volantem továrního vozu Hyundai i20 Coupe WRC, ale svou sílu budou chtít ukázat i jezdci v továrních vozech Ford a Citroën. Švédská rallye tak slibuje velkolepou podívanou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.