Studie O-Team Zafira Life se představila v Oscherslebenu

Příznivci značky Opel se během uplynulého víkendu sešly na závodním okruhu Oschersleben, aby tam oslavili tradici německé značky. Kromě nádherných historických automobilů tam Opel představil i svůj nejnovější model Opel Zafira Life. Ale to nebylo vše: Opel na závodní okruh přivezl i zcela unikátní studii O-Team Zafira Life. Jak už název naznačkuje, tato studie je inspirována vanem GMC Vandura, který přepravoval hrdiny kultovního amerického televizního akčního seriálu “A-Team” z 80. let minulého století.

O-Team Zafira Life (kde „O“ samozřejmě znamená Opel) může konkurovat televiznímu originálu v každém směru. Má velká kola, přední ochranný rám a velké aerodynamické přítlačné křídlo, ale speciální barevná úprava je akcentovaná zářivě neonovou žlutou barvou namísto červené barvy originálu. O-Team Zafira Life se prezentuje i akusticky, když zvuk motoru V8 nenechává nikoho na pochybnostech o výkonech vozu.

Tým konstruktérů divize OSV (Opel Special Vehicles), který obvykle připravuje předváděcí vozy a studie na výstavy, si pro základ verze „O“ zvolil šestisedadlový model Zafira Life s dlouhým rozvorem v plné výbavě. Turbodiesel o objemu 2,0 litru dává výkon 130 kW (177 k) a jeho nejvyšší točivý moment vrcholí na hodnotě 400 Nm. Točivý moment motoru se přenáší na přední kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

Lakování karoserie v barvách tmavě modrá, bílá a neonově žlutá (stejné barvy se opakují i v interiéru) je odvozené od ceněné studie Opel GT X Experimental. Atraktivní vzhled doplňují barevně sladěné fólie na oknech, speciální střešní spojler, přední ochranný rám a rozšířené prahy karoserie. Automobil tak dostal skutečně unikátní atraktivní design.

Zvuk studie O-Team Zafira Life je skutečně fascinující, protože technici připravili akustický modul, který dokonale generuje zvuk benzinového motoru V8. Výfuková soustava dostala koncovku ve stylu OPC. Přídavný zesilovač o výkonu 800 W promění interiér v koncertní síň.

V televizním seriálu zvládá upravený van GMC řadu dobrodružných kousků, včetně dlouhých skoků. A proto i podvozek studie byl patřičně modifikovaný, aby automobil mohl jezdit vysokou rychlostí s maximální ovladatelností. Snížená světlá výška, pneumatické pružiny (umožňují spustit vůz do parkovací polohy pomocí dálkového ovladače), kotoučové brzdy o průměru 380 mm se čtyřpístkovými třmeny na přední nápravě a dvacetipalcové disky BBS z lehkých slitin s pneumatikami Michelin Cup2 – to vše zaručuje perfektní jízdní vlastnosti a optimální trakci.

Díky kvalitnímu interiéru cestuje posádka studie O-Team Zafira Life velmi pohodlně. Nakonec řidič a spolujezdec vpředu sedí na ergonomických sportovních sedadlech z modelu Insignia GSi. I když automobil působí atraktivně, není to pouhý výstavní exponát. Všechny technické modifikace byly schváleny státem pověřenou technickou zkušebnou TÜV. Vůz se tedy může běžně pohybovat po silnicích.

Mohlo by se vám líbit...