Správce historického dědictví Peugeotu s novou tváří

Sdružení Aventure Peugeot, jehož úkolem je zachovávat, rozvíjet a propagovat dědictví značky Peugeot, změnilo 28. dubna své logo. Přešlo na nový znak, který je v souladu s novou identitou značky Peugeot, představenou 25. února 2021.

Francouzská automobilka, která nedávno oslavila 200 let své existence, je nejstarší stále fungující automobilovou značkou na světě. Její historie je rozsáhlou ságou, během které přešla rodina Peugeotů od módní revoluce 19. století – ocelového drátu v krinolínových sukních – k revoluci mobility, s jízdními koly a automobily. O toto historické dědictví se stará asociace Aventure Peugeot. V organizační struktuře automobilky má nezastupitelnou roli, i proto ji značka vybrala jako jednu z prvních svých součástí, která dostane po vzoru mateřské společnosti nové logo.

Společná identita
Značka Peugeot odhalila své nové logo 25. února, Aventure Peugeot pak o dva měsíce později. Podobnost mezi oběma znaky je záměrně hodně velká, značka se totiž snaží o jednotnou identitu. Jediným odlišujícím prvkem je modrá barva, tradičně spojovaná s Peugeotem. Asociace Aventure Peugeot zůstala věrná tradici a modrý nápis v jejím logu zůstal, zatímco samotná automobilka zahalila svůj symbol kompletně do černé.

Hrdost a síla
Nové logo Aventure Peugeot je významným pojítkem mezi značkou a sdružením Aventure Peugeot a připomínkou odkazu značky Peugeot ve Francii i ve světě. Cílem designérů studia Peugeot Design Lab, kteří nové logo vytvořili, bylo navrhnout ho tak, aby evokovalo hrdost a sílu značky, současně však výraz lví tváře nemá působit agresivně. Erb, který profil lví hlavy ohraničuje, je nadčasovým prvkem s historií sahající až do roku 1810, kdy byla oficiálně založena společnost Peugeot Frères Aînés.

Správa a služby
Sdružení Aventure Peugeot vzniklo v roce 1982. Jeho zakladatelem a pozdějším předsedou byl Pierre Peugeot. Snažil se o vytvoření místa pro uložení historických artefaktů značky, vozidel, jízdních kol a ostatních historicky cenných výrobků značky Peugeot. Tak se v roce 1988 zrodilo jedno z nejkrásnějších muzeí automobilové historie Musée Aventure Peugeot v Sochaux.

Poblíž něj se nachází i rozsáhlý depozitář, archivy významných starých písemností, restaurátorské dílny a další. Spravování všech těchto objektů patří mezi činnosti asociace Aventure Peugeot. Ta také nabízí různé služby svým členům a fanouškům.

Věnuje se restaurování a údržbě historických vozů, zajišťuje dokumentační činnost a poskytuje řadu služeb sběratelům. Prostřednictvím svých webových stránek www.pieces-de-rechange-classic.com nabízejí také náhradní díly pro klasické vozy (historické nebo youngtimery), a to jak originální, tak repasované. Na webových stránkách www.neoretroclassic.com jsou dále k dispozici náhradní díly Neo Retro Classic.

Mohlo by se vám líbit...