Škoda zveřejnila designové skici nového SUV-kupé KAMIQ GT pro Čínu

Mladoboleslavská automobilka poprvé ukázala podobu svého pátého SUV pro čínský trh. Světová premiéra nového vozu Škoda Kamiq GT proběhne 4. listopadu v Tchien-ťinu.

Dvěma designovými skicami Škoda Auto ukazuje poprvé podobu nového modelu Kamiq GT. Druhé „kupé“ SUV české značky bude stejně jako Škoda Kodiaq GT nabízeno exkluzivně na čínském trhu. Design nového sériového modelu vychází ze studie Škoda Vision GT. Světová premiéra pátého SUV značky Škoda v Číně se koná 4. listopadu v Tchien-ťinu.

Ze skic exteriéru nového vozu Kamiq GT je patrný sportovní vzhled vyzařující sílu, výrazná příď a elegantní, plynulá linie střechy. Ta se směrem vzad lehce svažuje a přechází do zadního spoileru. Výrazné linie jsou střiženy přesně tak, jak to odpovídá vkusu mladých Číňanů.

Společně je navrhli designéři společnosti SAIC Škoda v Číně a tým Škoda Design v České republice. Předlohou byla emocionální studie Škoda Vision GT. Ta měla premiéru v červnu na autosalonu Shenzhen International Auto Show 2019.

Interiér vozu Kamiq GT nabízí mix robustního vzhledu, typického pro vozy kategorie SUV, a sportovní dynamiky. Horizontální ozdobná lišta se táhne přes celou šířku vozu, cestující se budou moci těšit na pečlivě vybrané materiály a sportovní sedadla s dobrým bočním vedením. Čína, dle vyjádření samotné automobilky nejdůležitější trh značky Škoda, bude jedinou zemí na světě, v níž česká automobilka nabízí pět modelů kategorie SUV.

Mohlo by se vám líbit...