Škoda zveřejnila designové skici exteriéru nové generace modelu Fabia

Škoda Auto zveřejněním prvních oficiálních designových skic vzbuzuje očekávání nadcházející čtvrté generace modelu Fabia. Oblíbený malý vůz české automobilky bude větší a na pohled dynamičtější než jeho předchůdci. Přechod na modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen přináší nové možnosti v uspořádání prostoru a vytváří více místa pro cestující a zavazadla. Mezi další highlighty patří ostře tvarované přední světlomety a zadní svítilny s LED technologií. Světová premiéra nové generace Škody Fabia proběhne v květnu.

První dvě designové skici ukazují čisté, moderní a dynamicky vypracované linie nové Fabie. Čtvrtá generace bude o 111 milimetrů delší a o 48 milimetrů širší než její předchůdce. Nově bude vůz postaven na modulární platformě MQB-A0 koncernu Volkswagen. Kromě většího prostoru pro cestující se tak o dalších 50 litrů zvětší i zavazadlový prostor.

Šikmý pohled na přední část odhaluje úzké přední světlomety a širokou masku chladiče, která je typická pro designový jazyk mladoboleslavské automobilky. Díky chromovanému rámečku a černým lamelám působí nová Fabia sportovně elegantním dojmem. Vzhled navíc umocňují velká kola. Aerodymamiku vozu pozitivně ovlivňuje protáhlý střešní spoiler, aerodynamicky optimalizovaná zpětná zrcátka a aktivní žaluzie chladiče, umístěná ve spodním otvoru pro přívod vzduchu v předním nárazníku.

Zbývající skici podávají bližší představu o designu světel nové generace modelu Škoda Fabia. V ostře řezaných předních Full LED světlometech, které sahají až k masce chladiče, připomínají LED moduly ledové kvádry. Zřetelný je i modul denního svícení ve tvaru písmene L.

Typické krystalické prvky značky Škoda se nacházejí také ve struktuře úzkých zadních světel. Ta budou k dispozici i ve Full LED verzi. Očekávat můžeme také prolis na dveřích zavazadelníku, typický pro modely Škoda poslední doby.

Automobil dostane výraznou masku chladiče, typickou pro vozy Škoda současné produkce.

Škoda Fabia je od svého uvedení na trh v roce 1999 jedním z nejprodávanějších vozů ve své třídě. První generace, která byla v roce 2000 uvedena na trh také jako kombi, dosáhla za přibližně osm let počtu 1,79 milionu vyrobených vozů. Druhá generace představená na autosalonu v Ženevě v roce 2007, si našla celkem 1 704 000 zákazníků.

Třetí generace byla uvedena na trh v roce 2014. Navázala na úspěchy předchůdců a v roce 2019 se stala za modelem Octavia druhým nejprodávanějším vozem značky. Celkový počet přes 4,5 milionů vyrobených vozů Fabia k dnešnímu dni překonává pouze model Octavia.

Přední světlomet nové generace modelu Fabia podtrhuje dynamický vzhled automobilu.

Zadní světla budou k dispozici i ve Full LED verzi.

Mohlo by se vám líbit...