Škoda zahajuje sériovou výrobu hybridu Superb iV

V závodě Škoda Auto v Kvasinách sjel z výrobní linky první vůz Škoda Superb iV. Automobilka připravila závod pro výrobu prvního hybridního sériového modelu v historii firmy investicí přibližně 12 milionů eur. Nová Škoda Superb iV s plug-in hybridním pohonem se vyrábí výhradně v závodě v Kvasinách a to na stejné výrobní lince jako model Superb se spalovacími motory.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku, říká: „Zahájení sériové výroby vozu Škoda Superb iV představuje velký krok do budoucnosti. V posledních měsících jsme důsledně pracovali na tom, abychom umožnili spuštění výroby prvního modelu s plug-in hybridním pohonem v závodě v Kvasinách. Dnešní den je výsledkem skvělého týmového výkonu.“

Aby byl závod Kvasiny připravený na speciální požadavky, které výrobní proces prvního hybridního sériového modelu značky Škoda vyžaduje, investovala automobilka přibližně 12 milionů eur. Mimo jiné byla upravena svařovna a montážní hala. Díky této transformaci se Superb iV s plug-in hybridním pohonem vyrábí na stejné montážní lince jako modely s konvenčním spalovacím motorem. Vzhledem k tomu, že se podlaha vozu u obou variant pohonu liší, byla ve svařovně některá zařízení upravena nebo nově instalována.

Původní hala oddělení kvality byla kompletně přestavěna. Pro výrobu a uvedení vozů do provozu musela být pracoviště v rámci montáže nově uspořádána. V rámci výrobní linky instaloval výrobce navíc další zásobník pro podvozkové rámy a manipulátor pro vysokonapěťové a dvanáctivoltové baterie.

Automobilka také pokračuje ve vzdělávání zaměstnanců v oblasti elektromobility. Proto v Kvasinách vzniklo nové tréninkové centrum. Školení od té doby absolvovalo již 5500 zaměstnanců.

Superb iV s plug-in hybridním pohonem používá benzinový motor 1.4 TSI a elektromotor. Vozu poskytují celkový systémový výkon 160 kW (218 k). Čistě elektrický dojezd činí až 56 kilometrů v cyklu WLTP, po započtení dojezdu na benzin činí dojezd na jedno nabití a natankování až 930 kilometrů. Nová varianta pohonu je k dispozici pro modely Superb iV v úrovních výbavy Ambition a Style, a také pro provedení Superb iV Sportline a Superb iV L&K.

Světová premiéra modelu Škoda Superb iV a nové elektromobilní značky iV se konala v květnu 2019 ve slovenském hlavním městě Bratislavě. Uvedení na trh proběhne začátkem roku 2020. Více o vozu a jeho cenách si můžete přečíst ZDE

Mohlo by se vám líbit...