Škoda zahájila výrobu nového modelu Kamiq

Výrobní linku v hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi opustil první vůz Škoda Kamiq. Tímto kompaktním městským SUV doplňuje automobilka svou modelovou paletu v tomto segmentu. Kamiq je vedle modelů Kodiaq a Karoq již třetím SUV značky Škoda.

Sériová výroba nového městského SUV začala v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Vedle nejnovějšího přírůstku v modelové paletě Škoda se tu vyrábí také modelové řady Octavia, Fabia, Scala a Karoq. Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto odpovědný za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „Zahájení sériové výroby nového modelu Škoda je pro nás pokaždé něčím mimořádným. V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím modelu Kamiq oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že Kamiq naše zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak je pro značku Škoda typické.“

Do výroby nového modelu automobilka investovala přibližně 100 milionů eur. Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27, kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí. V lakovně i v provozech svařovny a finální montáže byly vedle zásadních úprav provedeny také drobné změny s cílem umožnit například montáž nových dvoudílných světlometů vybavených technologií LED. Každý den opustí závod v Mladé Boleslavi 400 nových vozů Kamiq.

Novinka vychází z modulární platformy koncernu Volkswagen a nabízí moderní asistenční a infotainment systémy i celou řadu Simply Clever řešení. S délkou 4241 milimetrů poskytuje Kamiq dobrou nabídku prostoru pro všechny cestující i zavazadla. V základním provedení přijde na 379 900 Kč (motorizace 1.0 TSI/70 kW). V nabídce je i silnější benzinový litrový motor nebo turbodiesel 1.6 TDI (více o cenách jsme psali ZDE).

Již v únoru tohoto roku jsme přinesli podrobné informace o nové Škodě Kamiq, které najdete ZDE. V daném článku nechybí ani rozsáhlá fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.