Škoda vstoupí na srílanský trh

Česká automobilka Škoda bude od května 2020 oficiálně zastoupena také na Srí Lance. Vrací se tam po sedmnácti letech.

Mladoboleslavská automobilka otevře v květnu 2020 dealerství v Kolombu, hlavním městě ostrovního státu ležícího u jižního cípu Indie. Na Srí Lanku se tak Škoda vrátí po 17 letech. Za importéra a obchodního partnera si vybrala společnost IWS Automobiles (Pvt) Ltd. „Opětovný vstup na srílanský trh je dalším krokem k tomu, abychom celosvětově i nadále posilovali pozici značky Škoda,“ prohlásil předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Škoda zde bude zpočátku nabízet čtyři modelové řady: Fabia, Superb, velké SUV Kodiaq a kompaktní SUV Karoq. V průběhu letošního roku se nabídka dále rozšíří o bestseller značky, kterým je samozřejmě model Octavia. Využitím stávajících synergií v projektu India 2.0 by Škoda mohla do budoucna na Srí Lance nabídnout také modely, které budou vyvinuty v rámci nadcházející modelové ofenzívy na indickém trhu.

Zákazníci si budou moci objednat první vozy od začátku března 2020. První dodané vozy pak zákazníci obdrží při otevření nového dealerství v květnu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.