Škoda už připravuje výrobu druhé generace Kodiaqu

Druhá generace modelu Kodiaq, která je jednou z letošních novinek značky Škoda, se už blíží. Vzhledem k tomu, že Škoda bude i nadále vyrábět své úspěšné SUV v Kvasinách, zahájila již komplexní úpravy montážních linek. První předsériové vozy se již vyrábějí, sériová výroba bude zahájena v příštím roce.

Stejně jako předchozí generace bude nový model vznikat v závodě v Kvasinách, a to na linkách, z nichž dnes vyjíždějí modely Kodiaq Superb. Po převedení výroby nové generace modelu Superb do Bratislavy na začátku roku 2024 dojde k uvolnění kapacity pro montáž dalších 150 000 populárních SUV Karoq a Kodiaq ročně.

Do přestavby montážní linky investuje společnost okolo 12 milionů eur. Tato částka zohledňuje i budoucí potřeby, včetně přípravy na výrobu plug-in hybridní verze tohoto modelu. Investice se konkrétně týkají například integrace moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úpravy robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Díky tomu má z linky sjíždět každý den až 410 vozů Kodiaq druhé generace.

„Přípravy na výrobu naší druhé generace modelu Kodiaq jsou již v plném proudu. Jak je pro značku Škoda typické, opět využíváme stávající infrastrukturu a zároveň chytře integrujeme nové technologie. Komplexní přizpůsobení a další zajištění budoucnosti montážní linky za běžného provozu je však velmi náročný úkol – jak technicky, tak logisticky. Současně jsme také úspěšně přerozdělili a optimalizovali výrobu našich modelů a mohli tak uvolnit další kapacitu,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku.

Škoda Auto představí druhou generaci modelu Kodiaq na podzim tohoto roku a na trh vstoupí v roce 2024. Vůz dostane moderní benzinové a naftové motory a poprvé se objeví také plug-in hybridní a mild hybridní pohon. V oblasti bezpečnosti, technologií a všestrannosti Škoda slibuje, že se její největší SUV dostáne na zcela novou úroveň a bude tak pokračovatelem úspěšného příběhu svého předchůdce.

Od světové premiéry modelu Kodiaq 1. září 2016 vyrobila Škoda ve svých závodech v České republice, na Ukrajině, v Číně, Indii a do zastavení výroby v březnu 2022 také v Rusku přes 800 000 vozů Kodiaq. Tento model byl pro českou automobilku průkopníkem její úspěšné SUV ofenzivy. Až sedmimístný Kodiaq nabízí velkorysý vnitřní prostor a poprvé v tomto segmentu představil krystalický designový jazyk značky Škoda.

Mohlo by se vám líbit...