Škoda uvolnila designové skici interiéru modelu Slavia

Mladoboleslavská automobilka uvolnila skicu interiéru nové Škody Slavia určené pro indický trh. Před pár dny byly uvolněny skici exteriéru.

Škoda Auto přináší prostřednictvím oficiální designové skici první pohled do interiéru nového vozu Slavia určeného pro indický trh. Skici exteriéru byly uvolněny jen před pár dny. Automobilka tyto skici uvolnila v situaci, kdy už po internetu kolují různá videa, údajně odhalující jak exteriér, tak interiér nového vozu, jako jsme ukázali v článku ZDE.

V novém sedanu je použit současný koncept interiéru známý z ostatních modelů Škoda včetně aktuálních designových prvků. K nim patří například výrazné kulaté boční výdechy ventilace, barevná horizontální dekorační lišta nebo nápis Škoda po stranách obložení přístrojového štítu. Nový model Slavia rozšiřuje segment A0, který je v Indii velmi oblíbený.

Slavia je stejně jako SUV Kushaq, představené na začátku roku 2021, postavena na platformě MQB-A0-IN koncernu Volkswagen. Ta byla vyvinuta společností Škoda Auto speciálně pro indický trh. Druhý nový model v rámci projektu India 2.0, který je vyráběn v indické Púně, bude představen 18. listopadu 2021.

Centrálním prvkem interiéru současných vozů Škoda je samostatně stojící obrazovka infotainmentu. Ta bude zdobit také interiér nového modelu Slavia. Pod dotykovým displejem s úhlopříčkou až 10″ kopíruje charakteristická linie tvar masky chladiče a vytváří i opěrku pro ruku při ovládání. Šíři interiéru podtrhuje horizontální barevná dekorační lišta. Působí dojmem, jako by se vznášela a táhne se až k výrazným kulatým bočním výdechům ventilace. Za dvouramenným multifunkčním volantem je vidět obrazovka digitálního přístrojového panelu.

Škoda Slavia je stejně jako SUV Kushaq postavena na platformě MQB-A0-IN koncernu Volkswagen, kterou vyvinula Škoda Auto speciálně pro indický trh. Tato platforma se vyvíjí a vyrábí přímo v Indii a splňuje tamní normy. Technický vývoj probíhal v Technologickém centru společnosti Škoda v Púně. Samotná výroba bude z 95% probíhat lokálně v Indii.

Mohlo by se vám líbit...