Škoda ukázala první snímek nové generace Fabie

Mladoboleslavská automobilka zveřejnila první snímek čtvrté generace modelu Fabia. Silueta ukazuje linii střechy a základní proporce vozu, který poprvé využívá modulární platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Platforma přináší více prostoru v interiéru. Automobil dostane i nejmodernější asistenční systémy a široké možnosti konektivity.

S využitím modulární platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen vyrostla nová Škoda Fabia ve srovnání s předchozí generací ve všech směrech. Například objem zavazadlového prostoru, který patří k přednostem současné generace, se navýšil o dalších 50 litrů. Díky pevnější tuhosti karoserie umožňuje platforma MQB-A0 také vylepšení v oblasti pasivní bezpečnosti a stejně tak nabízí širokou škálu moderních asistenčních systémů, které byly dosud dostupné pouze pro vozy vyšší třídy.

Novinka spoléhá na nejmodernější benzinové motory – o naftových v informacích od výrobce nepadlo ani slovo, lze tedy předpokládat, že se diesel pod kapotu čtvrté řady Fabie nepodívá. Všechny dostupné pohonné jednotky pochází z generace Evo koncernu Volkswagen. Nová Škoda Fabia je vybavena pohonem předních kol a motoristé si mohou vybrat mezi manuální nebo automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG.

Škoda věří, že Fabia čtvrté generace bude patřit k nejuniverzálnějším modelům svého segmentu, podobně jako tomu bylo u první generace představené v roce 1999. Díky tomu má být ideální pro mladé rodiny, čerstvé absolventy nebo jako druhý rodinný vůz. Otázkou zůstává nabídka karosářských verzí: hatchback je jistý, kombi by bylo logickou volbou. Bližší informace však automobilka zatím nezveřejnila.

Světová premiéra nové generace modelu Škoda Fabia se uskuteční na jaře 2021. Do té doby škodovka jistě uvolní další fotografie a informace o vozidle.

Mohlo by se vám líbit...