Škoda Transportation představila nový dieselový autobus Škoda D‘City

Plzeňská skupina Škoda Transportation dnes představila nový autobus ze své nabídky. Jedná se o devítimetrový autobus Škoda D’City, který – jak už D v jeho názvu napovídá – je poháněn dieselovým motorem. Jedná se o nejmenší autobus na tento pohon, který má český výrobce v nové rozšířené nabídce. Škoda Transportation, ze Skupiny PPF, je předním evropským výrobcem kolejových a kolových vozidel pro hromadnou dopravu.

„Náš nový městský autobus Škoda D’City má veškerou bezpečnostní a komfortní výbavu dle nejmodernějších standardů. Je optimálním řešením pro městský i meziměstský provoz. Cestující jistě kromě prostorného interiéru a pohodlné výbavy ocení i snadný nástup a výstup do vozu. Vůz totiž disponuje funkcí kneeling – naklánění vozu u každé zastávky. Pro osoby se ztíženou pohyblivostí má autobus ve výbavě také vyklápěcí rampu,“ říká Martin Schlosser, obchodní manažer pro kolová vozidla ve společnosti Škoda Electric.

Autobus Škoda D’City má maximální rychlost 100 km/h a je vybaven motorem Cummins ISBE o výkonu 182 kW. Splňuje také aktuálně nejvyšší normu Euro 6 a má automatickou převodovku Allison. Jeho velikost je optimální do městských ulic, protože má na výšku lehce přes tři metry (3132 mm), je široký 2400 mm a na délku má 9536 mm. Provozovatelé si mohou při objednávce sami určit počet sedaček od 30 do 36, dle svých potřeb nebo upravit konfiguraci dveří i vybavení. Samozřejmost představuje mimo klimatizace, couvací kamera nebo nezávislé topení o výkonu 32kW.

„V letošním roce jsme výrazně rozšířili naši nabídku o dieselové autobusy. Vyšli jsme tím naproti zájmu zákazníků o dieselové autobusy, které jsou ekonomicky výhodné a nabízí komfortní řešení pro cestování. Nabízíme tak nyní kompletní portfolio kolových vozidel pro městskou, příměstskou, meziměstskou i zájezdovou dopravu. Konkrétně od trolejbusů, přes elektrobusy až po úsporné autobusy s dieselovým pohonem. K tomu navíc zajišťujeme zákazníkům i veškeré poprodejní služby,“ doplňuje Martin Schlosser.

Kromě dnes představeného městského autobusu D’City výrobce nabízí také primárně meziměstský autobus D’Intercity a zájezdový autobus D’Coach. U posledního jmenovaného již vyhrála společnost dvě výběrová řízení na celkem šest autobusů pro Ministerstvo obrany. Dodat je má ještě do konce letošního roku. V únoru navíc skupina uzavřela první zakázku na 14 elektrobusů z vlastní výroby pro DPP.

Řidiči u novinky ocení přehledné rozmístění ovládacích prvků

Na tomto místě je záhodno zmínit, že Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíce těchto vozidel. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii i v severní Americe.

Nájezdová plošina a schopnost naklánění autobusu ulehčí nástup osobám se sníženou pohyblivostí

Pohled do zadní části interiéru

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.