Škoda Slavia: skici vs. video na internetu

Nový automobil Škoda Slavia, druhý vůz značky vzešlý z projektu India 2.0, se ukazuje na prvních oficiálních skicách. Na internetu ale lze už dnes vidět videa, která údajně odhalují celou podobu vozu.

Sedan Škoda Slavia stojí na platformě MQB-A0-IN vyvinuté speciálně pro potřeby indického trhu, kde se bude prodávat a také lokálně vyrábět. Slavia v tomto navazuje na SUV Škoda Kushaq. Nyní automobilka zveřejnila první skici nového vozu, nicméně na internetu již kolují videa, údajně odhalující jeho podobu. Jejich pravost nelze potvrdit, ani vyloučit. Jedno takové video můžete sami vidět níže, posoudit jej a komfrontvat s již známými informacemi o nové Škodě Slavia.

Příď tohoto vozu dostala pro značku Škoda typickou širokou šestiúhelníkovou masku, na tu po stranách navazují elegantně štíhlé světlomety s krystalickým designem a světelnou signaturou pro denní svícení ve tvaru písmene L. Skica z tohoto pohledu odhaluje také na poměry vozů segmentu A0 nebývale dlouhý rozvor náprav a elegantní ladnou siluetu. Drobným detailem, který ukazuje, jakou péči designu automobilka věnuje, je název Škoda ve štítcích v zadní části předních blatníků. To je prvek, který přivezla již zmíněná Škoda Kuschaq.

Název automobilky najdeme i na zádi. Zadní nárazník s tmavou linkou mezi odrazkami zdůrazňuje šířku vozu, nahoře umístěné světlomety pak společně s odrazkami tvoří tradiční světelnou signaturu vozů Škoda ve tvaru písmene C. Zadní světlomety modelu Slavia zaujmou i svým dvoudílným provedením, kde protažená horní část světlometu zasahuje do víka zavazadlového prostoru.

Název modelu, Slavia, pak odkazuje na počátky automobilky Škoda. Její zakladatelé Václav Laurin a Václav Klement totiž začali pod tímto pojmenováním v roce 1896 prodávat jízdní kola vlastní konstrukce a později se název objevil i na prvních motocyklech těchto konstruktérů. Škoda tedy název Slavia pro Indii využila nejen jako odkaz na bohatou tradici automobilky, ale také coby symbol nového začátku na tomto trhu.

Poměrně věrohodně působí toto video, údajně odhalující skutečnou podobu nové škodovky:

Sériové provedení modelu Slavia se představí ještě do konce letošního roku. Následně se zařadí do nabídky automobilky na indickém trhu po bok větších sourozenců Octavia a Superb, které jsou tamními zákazníky velmi dobře přijímány. A v segmentu A0 doplní právě SUV Kushaq, s nímž jej pojí nejen technika, ale samotný designový jazyk a celkové zaměření vozu na indický trh. Stejně jako Kushaq bude i Slavia vznikat přímo v závodě Škoda Auto v Indii a to s využitím až 95% lokálních komponent.

Mohlo by se vám líbit...