Škoda Octavia RS iV: První skici nového modelu

Česká automobilka ukázala tři oficiální designové skici sportovně laděného modelu Octavia čtvrté generace. Ten bude mít premiéru 3. března 2020 na autosalonu v Ženevě. Dynamický designový jazyk bestselleru značky Škoda s elegantními proporcemi, které ve srovnání se svým předchůdcem lehce narostly, zdůrazňují pro provedení RS typické černé detaily.

Jako první vůz značky ve verzi RS je Octavia RS iV vybavena plug-in-hybridním pohonem. Vychází tak vstříc nesmyslným emisním požadavkům Evropské unie, současně se však nehodlá motoristů zprotivit plnou elektrifikací. Hybridní provedení tak dává smysl, pomoc elektromotoru při akceleraci navíc řada řidičů ocení.

Škoda Octavia RS iV otevírá právě teď, 20 let po první generaci modelu Octavia RS, další kapitolu úspěšné historie. V rámci modelové řady je Octavia RS velice žádaná: Na hlavních a pro značku Škoda důležitých evropských trzích – v Německu, ve Velké Británii a ve Švýcarsku – nesl v posledních letech každý pátý prodaný vůz řady Octavavia logo RS.

Nová Octavia RS iV s plug-in-hybridním pohonem a systémovým výkonem 180 kW (245 koní) bude se svou nízkou spotřebou a nízkou hodnotou emisí CO2 šetrná k životnímu prostředí. Současně nabídne dostatek výkonu sportovně založeným řidičům.

Designové skici vůz představují jako liftback a jako dynamické kombi. Pozornost upoutá zejména černá maska chladiče, dále sportovní přední nárazník s velkými nasávacími otvory a výrazné černé detaily. Dynamiku provedení Octavia RS iV opticky posilují velká kola z lehkých slitin, přední a zadní difuzor a spoiler na pátých dveřích verze liftback, respektive na hraně střechy u provedení kombi.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.